aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Francja: Ogrodowe krasnale w areszcie

29 października 2003

Kilkadziesiąt krasnali znalazło się w areszcie śledczym we Francji. Padły one bowiem ofiarą Frontu Wyzwolenia Krasnali Ogrodowych - tajemniczej organizacji, która sieje postrach w przydomowych ogródkach w Alzacji i Lotaryngii. Krasnale zostały najpierw ukradzione, potem porzucone i w końcu aresztowane...

Jej członkowie, którzy już od pięciu lat wymykają się z rąk policji, kradną nocą gipsowe brodate figurki, a następnie "wypuszczają je na wolność" - tzn. zostawiają na ulicach miast albo przed kościołami. Krasnale spotkała duża niesprawiedliwość. Najpierw nocą padły ofiarami kradzieży dokonanych przez członków Frontu Wyzwolenia Krasnali Ogrodowych, później zostały przez tych ostatnich zostawione przed jedną z katedr w Lotaryngii. Wbrew pozorom nie zajął się nimi żaden duszpasterz, tylko policja.

Ponad 70 krasnali wylądowało więc na miejscowym komisariacie, gdzie stęsknione czekają na swoich właścicieli. To jeszcze nie koniec smutnego losu brodatych, gipsowych figurek. Jeżeli właściciele się nie zgłoszą, to biedne krasnale zostaną umieszczone w mrocznym i zakurzonym magazynie sądowym a później sprzedane na licytacji.


POWIĄZANE

Obecnie większość upraw kukurydzy w Polsce znajduje się w fazie kwitnienia. To d...

Lidl Polska to największy eksporter dóbr rolno-spożywczych w naszym kraju oraz s...

Wydaje się, że zasady BHP są znane wszystkim pracownikom, jednak liczba wypadków...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę