aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Gry strategiczne

6 kwietnia 2009
Opozycja znowu ostro krytykuje rząd za działania spółki Elewarr. Ta państwowa spółka zajmująca się między innymi przechowywaniem strategicznych zapasów zbóż zastanawia się nad redukcją powierzchni magazynowej. Posłowie nie chcą o tym słyszeć. Rząd zapewnia, że nic nie jest jeszcze przesądzone.

Zarząd Elewaru myśli o pozbyciu się części magazynów, gdyż obecne powierzchnie są wykorzystywane zaledwie w połowie. Wszystko przez niski poziom strategicznych zapasów ziarna oraz praktycznie nie funkcjonującą przez ostatnie lata unijną interwencję na rynku zbóż.

Wojciech Mojzesowicz, poseł PIS – „Bardzo ważna spółka, strategiczna spółka, ważna nie tylko dla rolników, ale i dla bezpieczeństwa państwa, dla bezpieczeństwa żywności.”

„Elewarr” rozważa sprzedaż 5 elewatorów i 3 magazynów, w których można przechowywać łącznie 240 tysięcy ton ziarna. Ale naciski posłów wydają się przynosić skutek.

Artur Ławniczak, wiceminister rolnictwa – „W zasadzie nie ma decyzji o prywatyzacji czy sprzedaży majątku Elewarr’u. Myślę, że ten zasób, który ma Skarb Państwa, powinien zostać na takim samym poziomie.”

Elewarr jest właścicielem magazynów zbożowych o łącznej pojemności 655 tysięcy ton oraz dwóch młynów mogących przemielić 7200 ton zboża na miesiąc. Ponadto spółka ma udziały w trzech firmach zbożowo-przetwórczych, które dysponują powierzchnią magazynową 130 tysięcy ton.POWIĄZANE

Rada Europy formalnie przyjęła  pierwsze tego rodzaju rozporządzenie w sprawie o...

Trzy belgijskie organizacje rolnicze – Boerenbond, ABS i FWA – osiągnęły porozum...

Rada Europy przyjęła  zmianę rozporządzenia w sprawie Wspólnego Przedsięwzięcia ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę