aaa_TSW_2023
CTR_2023

Inwestycje pod lupą

1 grudnia 2004

Na ostatniej sesji w Szubinie podsumowano tegoroczne inwestycje. Choć sukcesów jest wiele nie udało się w gminie zrealizować wszystkich planów. Niektóre zadania nadal czekają.

Dużą sprawą jest zakończenie budowy wiejskich wodociągów. W połowie października dokonano odbioru technicznego wodociągu, który m.in. za fundusze z Sapardu budowany był w miejscowościach Rynarzewo- Małe Rudy. Prace wykonywała firma z Bydgoszczy, która poprowadziła sieć o długości blisko 6 km oraz wykonała 98 przyłączy. Z programu Sapard udało się wywalczyć na to zadanie ponad 128 tys. zł. Resztę należności zapłacono pożyczką (ponad 54 tys. zł), którą samorząd zaciągnął w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

     Woda do Szkocji 

W połowie października z nowego wodociągu cieszyć się mogli również mieszkańcy Rynarzewa i Szkocji. Obie miejscowości połączyła sieć o długości ponad 3 km. Także i tu roboty zlecono wykonawcy z Bydgoszczy. Inwestycja wsparta została dotacją z programu SAPARD w wysokości ponad 140 tys. zł. Resztę (ponad 63 tys. zł.) pożyczono z WFOŚiGW w Toruniu.
     W grudniu finisz 

Od lipca trwają prace przy realizacji kolejnego priorytetowego zadania - budowy kanalizacji ściekowej na trasie: Gąbin-Mąkoszyn-Kowalewo-Smolniki-Szubin. Jeśli uda się dotrzymać terminu inwestycja ta powinna zostać zakończona do 15 grudnia br. Jak informuje burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński - w ramach tego zadania powstanie sieć o łącznej długości ponad 10 km oraz cztery przepompownie ścieków. Także i ta inwestycja dotowana jest przez Sapard (492 tys. zł).

     Co dalej? 

W najbliższych planach jest budowa kanalizacji ściekowej na kolejnych trasach: Zalesie- Pińsko- Szubin, Rynarzewo- Szubin i Zamość - Żurczyn - Tur. Jak poinformowano radę na ostatniej sesji - zostały już ogłoszone przetargi na wykonanie dokumentacji projektowej tych inwestycji. Na dobrej drodze są także przygotowania do budowy wodociągu we wsi Żędowo. - Na realizację tego zadania została już podpisana umowa z Komunalnym Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji spółka z o.o. w Szubinie - informuje burmistrz Pogodziński. - Prace powinny zostać zakończone do końca tego roku.


POWIĄZANE

To wyjątkowe wydarzenie i idealna okazja, by rozprawić się z “rybimi” mitami, po...

Polska umacnia swoją pozycję europejskiego lidera w produkcji mięsa drobiowego! ...

Naukowcy z Wydziału Biologii UW planują udostępniać rolnikom, hodowcom roślin i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę