aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Inwestycje pod lupą

1 grudnia 2004

Na ostatniej sesji w Szubinie podsumowano tegoroczne inwestycje. Choć sukcesów jest wiele nie udało się w gminie zrealizować wszystkich planów. Niektóre zadania nadal czekają.

Dużą sprawą jest zakończenie budowy wiejskich wodociągów. W połowie października dokonano odbioru technicznego wodociągu, który m.in. za fundusze z Sapardu budowany był w miejscowościach Rynarzewo- Małe Rudy. Prace wykonywała firma z Bydgoszczy, która poprowadziła sieć o długości blisko 6 km oraz wykonała 98 przyłączy. Z programu Sapard udało się wywalczyć na to zadanie ponad 128 tys. zł. Resztę należności zapłacono pożyczką (ponad 54 tys. zł), którą samorząd zaciągnął w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

     Woda do Szkocji 

W połowie października z nowego wodociągu cieszyć się mogli również mieszkańcy Rynarzewa i Szkocji. Obie miejscowości połączyła sieć o długości ponad 3 km. Także i tu roboty zlecono wykonawcy z Bydgoszczy. Inwestycja wsparta została dotacją z programu SAPARD w wysokości ponad 140 tys. zł. Resztę (ponad 63 tys. zł.) pożyczono z WFOŚiGW w Toruniu.
     W grudniu finisz 

Od lipca trwają prace przy realizacji kolejnego priorytetowego zadania - budowy kanalizacji ściekowej na trasie: Gąbin-Mąkoszyn-Kowalewo-Smolniki-Szubin. Jeśli uda się dotrzymać terminu inwestycja ta powinna zostać zakończona do 15 grudnia br. Jak informuje burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński - w ramach tego zadania powstanie sieć o łącznej długości ponad 10 km oraz cztery przepompownie ścieków. Także i ta inwestycja dotowana jest przez Sapard (492 tys. zł).

     Co dalej? 

W najbliższych planach jest budowa kanalizacji ściekowej na kolejnych trasach: Zalesie- Pińsko- Szubin, Rynarzewo- Szubin i Zamość - Żurczyn - Tur. Jak poinformowano radę na ostatniej sesji - zostały już ogłoszone przetargi na wykonanie dokumentacji projektowej tych inwestycji. Na dobrej drodze są także przygotowania do budowy wodociągu we wsi Żędowo. - Na realizację tego zadania została już podpisana umowa z Komunalnym Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji spółka z o.o. w Szubinie - informuje burmistrz Pogodziński. - Prace powinny zostać zakończone do końca tego roku.


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę