A_TSW_2026_950

Jak obejść zakaz sprzedaży żarówek w Unii? Niemcy są pomysłowi.

5 stycznia 2016

Siegfried Rotthaeuser i jego szwagier sprzedają w Niemczech żarówki  75- i 100-watowe. Unia Europejska zabroniła sprzedaży żarówek powyżej 60 Wat, powiecie? No właśnie, żarówek.

Rotthaeuser i jego szwagier wprowadzają na rynek "kule grzewcze". Ci inżynierowie z wykształcenia doszli do wniosku, że jeśli tylko 5 procent energii pobieranej przez żarówkę służy do oświetlania otoczenia, zaś 95 procent generuje ciepło, zatem urządzenie służy przede wszystkim do podwyższania temperatury otoczenia.
Przedsiębiorczy Niemiec deklaruje, że oprócz chęci zarobku (koszt minigrzejnika to 1,69 euro) kieruje nim "sprzeciw wobec prawodawstwu narzucanemu społeczeństwu bez demokratycznych konsultacji". Zapewne szwagier jest tego samego zdania. [Sam Biddle/giz, Reuters, shuttermonkey]

źródło: wydanie internetowe www.gizmodo.pl


POWIĄZANE

Kampania cukrownicza 2025/2026 w Krajowej Grupie Spożywczej S.A. trwa od 25 sier...

W zeszłym tygodniu w ministerstwie rolnictwa miało miejsce spotkanie zorganizowa...

Liderki polskiej wsi rozpoczynają „podróż mentoringową”. Kluczowa Rola Kobiet w ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę