aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Jest coraz bliżej

11 września 2003

Kołobrzeg. Zabiegi o utworzenie Lokalnego Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb trwają od roku. Miasto wkrótce podpisze akt notarialny na kupno działki, na której powstanie centrum.

Brak odpowiedniej działki i nieruchomości będącej własnością komunalną był największą przeszkodą w utworzeniu Lokalnego Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb, które zgodnie z unijnymi wymogami może być lokalizowane tylko na terenach należących do gmin lub skarbu państwa. Na polskim Wybrzeżu powstanie pięć takich ośrodków, każdy z nich otrzyma po 650 tysięcy euro na wyposażenie. 

Przeciągające się procedury z odkupieniem przez miasto odpowiedniej działki w porcie kołobrzeskim stwarzały zagrożenie dla realizacji całego programu budowy LCPSR w Polsce, o czym wspomniał niedawno na spotkaniu z prezydentem Henrykiem Bieńkowskim Andrzej Piekarski, zastępca dyrektora departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa. Kupno działki od spółki Nord-Fish wstrzymywały rozmowy z bankiem, na temat zdjęcia hipoteki z części, którą chce nabyć miasto. 

Rozmowy zakończyły się pomyślnie i 17 września miasto podpisze akt notarialny kupna nieruchomości. Uchwałę w tej sprawie radni podjęli już lutym tego roku, działka wraz z budynkiem ma kosztować 1 mln zł. Miasto ma dostać tyle samo pieniędzy z ministerstwa rolnictwa na adaptację pomieszczeń pod potrzeby LCPSR. Przetarg na wykonawcę odbędzie się w Warszawie, w ministerstwie rolnictwa, już 18 września. Pieniądze z funduszy unijnych – Polska ma do wykorzystania łącznie 3,5 mln euro – przeznaczone są na kupno komputerów, urządzeń do mycia skrzynek, taśmociagów, sztaplarek niezbędnych do działania centrum. LCPSR ma być spółką non – profit zarządzaną przez organizację producencką powołaną przez rybaków. Trwają przygotowania do rejestracji takiej organizacji w Kołobrzegu.


POWIĄZANE

Pelican Casino - Twoja przystań pełna emocji i korzyści Szukasz miejsca, gdzie m...

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwrotu poda...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę