Adama_AgilTrinity_15.08.2020
GUS_230920_750x100_stat

Komunikat prasowy

14 sierpnia 2003

Warszawa, 13 sierpnia 2003 r.

Wszystkie redakcje

W związku z dużym zainteresowaniem przedstawicieli mediów sprawą zakupu samochodów przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informujemy, że dziś odbędzie się spotkanie wiceministra Stanisława Kowalczyka z prezesem KRUS-u Janem Kopczykiem.

Z uzyskanych wyjaśnień wynika, że będący aktualnie w posiadaniu KRUS tabor samochodowy jest w wielu przypadkach znacznie wyeksploatowany. Niektóre z pojazdów, przed wszystkim są to samochody marki Fiat 126p oraz Polonez, w zasadzie powinny być wycofane z ruchu i poddane kasacji. Część samochodów jest zużyta ekonomicznie i z tego względu również powinny być zastąpione nowymi, których koszty bieżącej eksploatacji są zdecydowanie niższe.

Jednocześnie informujemy, że Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wypełniając statutowe obowiązki nadzoru merytorycznego nad Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Rolników zobowiązał prezesa Jana Kopczyka do przedstawienia, w najbliższy poniedziałek, szczegółowych danych na temat aktualnie wykorzystywanego przez jednostkę taboru samochodowego, z podaniem wieku, przebiegu i kosztów eksploatacyjnych poszczególnych pojazdów oraz podania koniecznej, minimalnej ilości samochodów przeznaczonych do wymiany.

Nie ulega jednak wątpliwości, że nowe pojazdy są konieczne do prawidłowego wypełniania statutowych obowiązków KRUS-u, ale bedą kupione tylko w takiej ilości, która jest naprawdę do tego  niezbędna.

Biuro prasowe


POWIĄZANE

Z okazji Dnia Walki z Marnowaniem Jedzenia Carrefour Polska uczestniczy w akcji ...

Najbardziej wytrwali poszukiwacze wyższego oprocentowania mają jeszcze w bankach...

Pandemia zmienia proces zakupów. W ramach „Narodowych badań konsumpcji warzyw i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę