Bayer_komplet_11.10.19

Komunikat prasowy

14 sierpnia 2003

Warszawa, 13 sierpnia 2003 r.

Wszystkie redakcje

W związku z dużym zainteresowaniem przedstawicieli mediów sprawą zakupu samochodów przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informujemy, że dziś odbędzie się spotkanie wiceministra Stanisława Kowalczyka z prezesem KRUS-u Janem Kopczykiem.

Z uzyskanych wyjaśnień wynika, że będący aktualnie w posiadaniu KRUS tabor samochodowy jest w wielu przypadkach znacznie wyeksploatowany. Niektóre z pojazdów, przed wszystkim są to samochody marki Fiat 126p oraz Polonez, w zasadzie powinny być wycofane z ruchu i poddane kasacji. Część samochodów jest zużyta ekonomicznie i z tego względu również powinny być zastąpione nowymi, których koszty bieżącej eksploatacji są zdecydowanie niższe.

Jednocześnie informujemy, że Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wypełniając statutowe obowiązki nadzoru merytorycznego nad Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Rolników zobowiązał prezesa Jana Kopczyka do przedstawienia, w najbliższy poniedziałek, szczegółowych danych na temat aktualnie wykorzystywanego przez jednostkę taboru samochodowego, z podaniem wieku, przebiegu i kosztów eksploatacyjnych poszczególnych pojazdów oraz podania koniecznej, minimalnej ilości samochodów przeznaczonych do wymiany.

Nie ulega jednak wątpliwości, że nowe pojazdy są konieczne do prawidłowego wypełniania statutowych obowiązków KRUS-u, ale bedą kupione tylko w takiej ilości, która jest naprawdę do tego  niezbędna.

Biuro prasowe


POWIĄZANE

Jak przekazał przewodniczący PKW Wiesław Kozielewicz, frekwencja była rekordowa ...

EXPORTPojawi się konieczność dopełniania przez przedsiębiorców standardowych for...

Komisja Europejska przyjęła niejednoznaczne stanowisko w sprawie importu płynnyc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę