aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2005" rozstrzygnięty

22 sierpnia 2005
Komunikat Przewodniczącego Ogólnokrajowej Komisji Konkursu „ Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2005” w kategorii gospodarstw wielkotowarowych.

W tym roku po raz trzeci odbył się Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne organizowany przez ANR i KRUS w dwóch kategoriach - gospodarstw wielkotowarowych i indywidualnych. Konkurs przebiegał pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a jego współorganizatorami, jak w latach ubiegłych, byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Państwowa Straż Pożarna, Federacja Związków Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych, Związek Zawodowy Pracowników Rolnictwa RP.

 Uczestniczyło w nim 125 przedsiębiorstw rolnych zatrudniających ponad 8700 osób. Celem rywalizacji, niezmiennie, jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w procesie pracy oraz poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych. Podobnie jak w latach ubiegłych Komisje Konkursowe oceniały porządek w obrębie podwórzy, stan budynków inwentarskich i gospodarczych, wyposażenie maszyn i urządzeń w osłony, podpory i inne zabezpieczenia, warunki obsługi zwierząt , stosowanie i jakość środków ochrony osobistej.

Zwracano też uwagę na estetykę gospodarstw i usprawnienia wprowadzane w zakresie poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy.

W kategorii gospodarstw wielkotowarowych Ogólnokrajowa Komisja Konkursowa oceniała 11 przedsiębiorstw, które zwyciężyły na szczeblu regionalnym Agencji Nieruchomości Rolnych. Stwierdzono, że finaliści regionalni są nowocześnie zorganizowanymi i zarządzanymi gospodarstwami rolnymi, w których procesy pracy i produkcji w pełni uwzględniają i zabezpieczają wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony środowiska i bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Laureatami zostali:

  • I miejsce – Produkcja i Hodowla Roślin Ogrodniczych w Krzeszowicach Sp. z o.o.
  • II miejsce – Agro – Fundusz Mazury Sp. z o.o.
  • III miejsce – Gospodarstwo Rolne „POŚWIETNE” Sp. z o.o.
  • Wyróżnienie - Przedsiębiorstwo Rolne „DŁUGIE STARE” Sp. z o.o. Wyróżnienie - Przedsiębiorstwo Produkcji Zwierzęcej „PRZYBKOWO” Sp. z o.o.
  • Wyróżnienie – Gospodarstwo Rolne w Górze Ropczyckiej Sp. z o.o.

 

Podsumowanie Konkursu odbędzie się w październiku br. podczas Targów POLAGRA-FARM w Poznaniu.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom Konkursu.

W imieniu organizatorów

/ - /mgr inż. Władysław SZCZEPANKIEWICZ


POWIĄZANE

W sezonie Polacy chętnie kupują truskawki prosto od rolnika albo na bazarku. Wyb...

Ustawa mobilizacyjna. Część Ukraińców może wyjechać z Polski, ale podobno u nas ...

Bank Pocztowy, jako pierwszy bank w Polsce przeniósł swoją bankowość elektronicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę