biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Kontrole gospodarstw

12 lipca 2004

Wnioski złożone - pora na kontrole. Przedstawiciele Agencji restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaczynają sprawdzać, czy dane zawarte w dokumentach o płatności obszarowe zgadzają się z tym co rośnie na polach. Inspektorzy złożą wizyty w co dwudziestym gospodarstwie.

O 3% każdy może się pomylić. W przypadku błędu do 30% dopłata zostanie stosownie pomniejszona . Kto się pomyli o połowę w tym roku pieniędzy nie dostanie, a zawyżenie płatności więcej niż w 50% spowoduje ich utratę na cztery lata. - Jeżeli rolnik nie zgodzi się na przeprowadzenie kontroli, jeżeli nie wpuści inspektorów na teren własnego gospodarstwa, automatycznie traci on prawo do przyznania płatności - mówi Jacek Podlewski z ARiMR.

Rolnicy twierdzą, że kontroli się nie boją bo w to, że pieniądze dostaną nie wierzą. Część gospodarstw zostanie wybrana losowo. Kontroli najbardziej spodziewać się mogą te gospodarstwa, w których istnieją jakieś niezgodności w tym co znajduje się we wniosku i rejestrze gruntów. Ale utrata płatności z tego powodu nie grozi.

- W przypadku gdy stan faktyczny został właściwie zadeklarowany na wniosku i Agencja sprawdzi ten stan faktyczny, potwierdzi deklaracje rolnika, w tym momencie nie ma mowy o sankcjach. W przypadku gdy rolnik deklaruje stan faktyczny, który jest niezgodny z rzeczywistością, w tym przypadku powinien liczyć się z sankcjami - dodaje Jacek Podlewski.

Kontrole mają potrwać do końca sierpnia.


POWIĄZANE

Raport ekspercki dla PPR.pl Opracowanie na podstawie raportu USDA „Spanish Dried...

Europejskie organizacje rolnicze biją na alarm — nowe koncesje handlowe dla Ukra...

W Parlamencie Europejskim w czwartek 10 lipca odbędzie się głosowanie o wotum ni...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę