Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Korupcja w TON Agro

12 kwietnia 2006

Wrocławska prokuratura i policjanci z wydziału do zwalczania korupcji wykryli nową aferę związaną z działalnością TON Agro Wrocław, spółką zajmującą się sprzedażą państwowych gruntów i nieruchomości po byłych PGR-ach.

Do tej pory zatrzymano już osiem osób, w tym byłych szefów firmy, m. in. byłego prezesa Wiesława D. oraz jego następcę na tym stanowisku - Wojciecha P. Ani prokuratura, ani policjanci z wydziału do walki z korupcją nie chcą na razie informować o szczegółach śledztwa. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że zatrzymani są podejrzewani przez prokuraturę o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze korupcyjnym, która zarabiała na nielegalnej sprzedaży działek. Chodzi o atrakcyjne tereny m.in. w Wysokiej, Bielanach Wrocławskich i w okolicach Ślęzy. Straty skarbu państwa są wstępnie szacowane na 5 mln zł.

To nie pierwsza afera związana ze spółką TON Agro Wrocław. W sądzie toczy się proces, w którym na ławie oskarżonych zasiada były prezes spółki - Wiesław D. Wiesław D. stanął przed sądem pod zarzutem przeprowadzenia nieuczciwej transakcji, na której skarb państwa stracił blisko 20 mln zł.


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę