aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Księga skarg i zażaleń

12 grudnia 2008
KRUS, pogarszająca się sytuacja ekonomiczna gospodarstw, przyszłość doradztwa, oraz polityka rolna po 2013 roku. To tematy, o których zdaniem przedstawicieli rolników warto rozmawiać. Wczoraj odbyło się ósme posiedzenie Krajowej Rady Izb Rolniczych.
Dramatycznie niskie ceny zboża, mleka, jabłek i wielu innych produktów rolniczych. To wszystko sprawia, że w wielu gospodarstwach zaczyna brakować pieniędzy na spłatę kredytów zaciągniętych na modernizację. Dlatego rolnicy nie chcą słyszeć o podwyższeniu składek na KRUS.

Robert Stępień, Związek Zawodowy Centrum Młodych Rolników: im gorzej jest w ZUSIE tym głośniej jest o KRUSIE a ja powiem zwyczajnie po prostu po rolniczemu ręce precz od KRUS-u.

Kolejna sprawa nie cierpiąca zwłoki to przeniesienie doradztwa w ręce samorządu rolniczego a nie terytorialnego.

Andrzej Górczyński, Krajowa Rada Izb Rolniczych: dzisiaj taka dyskusja że nie wiadomo czy to będą Sejmiki czy Izby i takie przetrzymywanie w czasie doradców jest to niedobre szczególnie dla rolników.

Wiele niepokoju budzi też polityka rolna po 2013 roku, która powinna zmierzać do zrównywania poziomu dofinansowania dla rolników ze „starej” i „nowej” Unii.

Wiktor Szmulewicz, Krajowa Rada Izb Rolniczych: Polska by mogła gdyby równo była traktowana w Unii Europejskiej Polska by mogła tych środków dostać dwukrotnie więcej.

Zdaniem rolników otwarcie rynków dla taniej żywności może w przyszłości doprowadzić do upadku całego sektora rolniczego.


POWIĄZANE

Projektowanie ogrodów to piękna pasja, a jednocześnie cenna umiejętność. Pozwala...

Jak na razie, jedynym dokumentem pod którym podpisała się strona rządowa są usta...

Parlament UE przyjął nowe przepisy, które sprawią, że opakowania staną się bardz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę