biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Lubuskie: Czwarty przypadek ptasiej grypy

1 kwietnia 2006

Czwarty przypadek ptasiej grypy ujawniono w Lubuskiem. Obecność wirusa stwierdzono u martwej czapli, którą znaleziono na osiedlu Warniki w Kostrzynie nad Odrą. Wojewódzki lekarz weterynarii potwierdził, że ptak był zarażony wirusem H5.

Wcześniej laboratorium w Puławach wykryło wirusa u dwóch łabędzi i jastrzębia znalezionych na obrzeżach Kostrzyna. W poprzednich przypadkach potwierdzono wystąpienie niebezpiecznej dla człowieka odmiany ptasiej grypy typu H5N1. Na ustalenie czy czapla również była zarażona szczepem N1 trzeba poczekać kilka dni.

W związku z wykryciem kolejnego chorego ptaka, okres kwarantanny obowiązujący w Kostrzynie nad Odrą i okolicy został przedłużony o pięć dni.


POWIĄZANE

Odszkodowania dla rolników często są zaniżone (i są coraz rzadsze). Jak bronić s...

Co szóste jajo kurze, które jest przedmiotem światowego handlu, pochodzi z Polsk...

Uruchomienie w Szwecji spółki do obsługi rynków skandynawskich i start sprzedaży...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę