Mandat albo Twój samochód!

18 grudnia 2003

Szczecińscy policjanci wymyślili nową karę na kierowców, którzy nie płacą mandatów. Jeżeli podczas kontroli okaże się, że kierowca nie zapłacił co najmniej 5 mandatów, na miejsce przyjeżdża komornik, proponując mu zapłacenie, albo zarekwirowanie auta.

Winni są sami kierowcy; wielu z nich już podczas wypisywania mandatów śmiało się, że i tak niczego nie zapłacą. Ze statystyk wynika, że tylko 30% ukaranych kierowców sumiennie reguluje mandaty. Pieniążki, które powinny, nie wpływają do budżetu państwa, a z drugiej strony rodziło to poczucie bezkarności - tłumaczy nadkomisarz Anna Kurowska.

Ten się więc śmieje, kto się śmieje ostatni. Dane wszystkich dłużników zgromadzono w specjalnej bazie. Funkcjonariusze, zatrzymując auto, szybko mogą sprawdzić, czy kierowca ma na koncie niezapłacone mandaty. Potem wzywają komornika.

Pierwsze efekty już są. W Szczecinie zatrzymano 7 takich kierowców. Kierowca był w szoku, że przyjedzie komornik i będzie chciał mu zatrzymać samochód. W ciągu pół godziny kierowca znalazł i wpłacił pieniądze, i to pokaźną sumę - mówi o jednym z takich przypadków komisarz Grzegorz Sudakow. Zachodniopomorscy policjanci mają nadzieję, że ich pomysł przyniesie pożytek w innych regionach kraju.


POWIĄZANE

W odpowiedzi na wystąpienie Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych z 16 czerwca 20...

W ramach kampanii „Czas na polskie superowoce!” rusza promocja plantacji, na któ...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza pierwszą edycję konkursu dla d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę