aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Minister Kowalczyk w Olsztynie

4 czerwca 2007
Z inicjatywy zarządu Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w dniu 4 czerwca 2007 r. w godz. 11,00-15,00 w sali 160 Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie przy Al. Piłsudskiego 7/9 Henryk Kowalczyk  Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pełnomocnika Rządu ds. kształtowania ustroju rolnego spotka się  z producentami rolnymi - członkami samorządu rolniczego, przedstawicielami związków i organizacji rolniczych, reprezentantami administracji rządowej i samorządowej województwa warmińsko-mazurskiego.

W trakcie spotkania przewidziana jest dyskusja między innymi na temat nowelizacji ustawy o ustroju rolnym, prolongowania kredytów klęskowych oraz trudności powstałych na rynku trzody chlewnej oraz gospodarki ziemia z zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.
Podczas spotkania przewidziano omówienie następujących spraw:

1.  Nowelizacja ustawy o ustroju rolnym

Obecnie przygotowywana jest nowelizacja ustawy o ustroju rolnym, która reguluje zasady obrotu ziemią użytkowaną rolniczo. Temat ten jest niezwykle istotny dla rolników naszego województwa, którzy w trakcie obowiązywania ustawy w obecnym kształcie zgłaszali liczne uwagi co do merytorycznej słuszności jej zapisów.

2.  Problemy gospodarki ziemią z Zasobu WRSP

Ze względu na specyfikę województwa warmińsko-mazurskiego, duża ilość gruntów rolnych nadal pozostaje w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa. Producenci rolni naszego regionu wielokrotnie wskazywali na problemy gospodarowania ww. ziemią.

3.  Trudności powstałe na rynku trzody chlewnej.

4. Prolongowanie kredytów „klęskowych”.

POWIĄZANE

Pelican Casino - Twoja przystań pełna emocji i korzyści Szukasz miejsca, gdzie m...

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie zwrotu poda...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę