Mniej ochrony chemicznej

11 czerwca 2003

Unijni rolnicy powinni ograniczyć chemiczną ochronę roślin, tak postanowił europejski parlament niewielką większością głosów. Stosownie do tej uchwały Komisja Europejska powinna przygotować decyzje zobowiązujące poszczególne kraje członkowskie do realizacji konkretnych ograniczeń w tym zakresie. Planowane jest wprowadzenie wyłącznie zwrotnych pojemników do pakowania chemikaliów.

Nie będzie też możliwe stosowanie chemicznej ochrony roślin na terenach uznanych za obszary zlewni wód pitnych. Decyzje o stosowaniu środków ochrony roślin wraz ze stosownymi przepisami zostały wydane w UE w 1996 r. Ale tylko niektóre kraje unijne podjęły działania zmierzające do ograniczenia zużycia środków ochrony roślin.

Innym życzeniem parlamentu jest ustanowienie prawnego powiązania dopłat bezpośrednich z integrowaną ochroną roślin: Natomiast projekt ryczałtowego podziału zużycia środków ochrony roślin na poszczególne regiony oraz jego opodatkowania, nie znajdują na razie poparcia większości europejskich parlamentarzystów.


POWIĄZANE

Dwie strategie w ramach Europejskiego Zielonego Ładu – ochrony bioróżnorodności ...

Pomoc na restrukturyzację gospodarstw rolnych - pożyczki na spłatę zadłużenia zw...

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostały przygotowane zostały zmiany w po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę