aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Na Walentynki wiosna w kwiatach.

5 stycznia 2016

W propozycjach florystów na tegoroczne Walentynki dominują kwiaty wiosenne. Hiacynty, anemony, narcyzy (żonkile), jaskry. W tegorocznej koncepcji promocji kwiatów Polskie Rynki Hurtowe proponują hasło promujące kwiaty „Kochaj kwiaty – kupuj kwiaty”

Tylko kwiaty potrafią oddać prawdziwe uczucia mówi Mariola Miklaszewska Międzynarodowy Sędzia Florystyczny, żadne lizakowe serca czy pluszowe miśki, tylko kwiaty mają swój wyraz – podkreśla florystyka.
Pomimo, że nadal mamy zimę, to Kamila Żmijewska z Kwiatowego Biura Holandia proponuje na Walentynki kompozycje z kwiatów wiosennych, jednobarwnych lub kilkukolorowych hiacyntów. Jest około 100 odmian tych kwiatów, zatem mamy w czym wybierać. Warto podkreślić dodaje K. Żmijewska, że cięte hiacynty długo utrzymują świeżość w wazonie, a także przepięknie pachną.
Hiacynty od lat kojarzone były z miłością. Hiacinthus to imię  księcia Sparty, ulubieńca Apolla. Z krwi śmiertelnie ranionego Hiacinthusa wyrósł piękny kwiat, któremu  grecki bóg piękna Apollo nadał imię zmarłego przyjaciela.
Hiacynty w doniczkach kosztują na Rynku Hurtowym w Broniszach po kilka złotych  za sztukę. Droższe są cyklameny po kilkanaście złotych za doniczkę. Ceny tulipanów w ofercie hurtowej (całe opakowanie) wahają się pomiędzy 2,50 do 2,80 za sztukę. Polecane przez M. Miklaszewską anemony sprzedawane są w ofercie hurtowej na Rynku w Broniszach w cenie od 1,00 zł do 1,60 zł za sztukę.
Ceny róż w zależności od długości wahają się w cenie od 2,0 zł do 4,20 zł za 80 centymetrowej wysokości odmianę Grand Amore. Oczywiście ceny dotyczą oferty hurtowej (10 – 20 kwiatów w opakowaniu).
Jednakże na Walentynki warto udać się do kwiaciarni i zamówić kompozycję przygotowana przez florystę – będzie nie tylko piękna, ale i trwała.


POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę