aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w łódzkim

16 lipca 2012
W piątek 13 lipca w Łódzkim Domu Kultury  w Łodzi Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Odział Regionalny w Łodzi zorganizowała konferencję podsumowującą  etap wojewódzki X Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, w Łódzkim Domu Kultury.
 Program konferencji obejmował między innymi  referat nt. zagrożeń pożarowych w indywidualnych gospodarstwach rolnych wygłoszony przez przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej  Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi oraz referat dotyczący zagrożeń wypadkowych, wygłoszony przez przedstawiciela Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Łodzi. Podczas spotkania została przedstawiona również analiza wypadków przy pracy rolniczej za 2011 rok. Przedstawiciele instytucji, biorących udział w organizacji konkursu wręczyli laureatom atrakcyjne nagrody rzeczowe. Konferencja została zorganizowana w ramach środków finansowych z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego.
- Zarówno sam konkurs, jak i organizacja konferencji podsumowującej jego wyniki miała na celu podnoszenie wśród rolników świadomości na temat występujących  w ich codziennej pracy zagrożeń wypadkowych oraz sposobów poprawy stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych. Wszyscy organizatorzy konkursu wyrażają nadzieję, że wzrastające wśród rolników zainteresowanie udziałem w Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne będzie miało wpływ na to, że w województwie łódzkim gospodarstwa rolne będą nie tylko zadbane i estetyczne, ale przede wszystkim bezpieczne dla ich domowników – informuje Przemysław Kraska z OR KRUS w Łodzi.

W tym roku komisja konkursowa wizytując gospodarstwa zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego najwyżej pod względem bezpieczeństwa oceniła zagrodę Ryszarda Juszczaka ze wsi Poniatów, gmina Goszczanów, powiat sieradzkim. Na drugim miejscu znalazło się gospodarstwo prowadzone przez Beatę i Stanisława Dałków w Miesośni, gmina Głowno, powiat zgierski, a trzecie miejsce zdobyli państwo Kujawiakowie z Charkowa Książęcego, gmina Zadzim, powiat poddębicki.

Laureaci  otrzymali nagrody rzeczowe  za wysoki poziom bezpieczeństwa i higieny pracy w prezentowanych gospodarstwach ufundowane przez: Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w  Łodzi, Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Wojewodę Łódzkiego, Arcybiskupa Metropolii Łódzkiej, Inspekcję Handlową, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego, Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencję Rynku Rolnego oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi.  
Pełna lista laureatów:
1 miejsce    Ryszard Juszczak    Poniatów, gmina Goszczanów, pow. sieradzki
2 miejsce    Beata i Stanisław Dałkowie    Mięsośnia, gmina Głowno, pow. zgierski
3 miejsce    Elżbieta i Józef Kujawiakowie    Charchów Księży, gmina Zadzim, pow. poddębicki
wyróżnienie    Stanisława i Andrzej Tarnowscy    Cieślin, gmina Rozprza, pow. piotrkowski
wyróżnienie    Joanna Bartnicka- Płachta i Paweł Płachta    Okręglica, gmina Sieradz, pow. sieradzki
wyróżnienie    Tadeusz Zawiasa    Wygiełzów, gmina Zelów, pow. bełchatowski
wyróżnienie    Ewelina i Adam Piotrowscy    Anielin, gmina Stryków, pow. zgierski
wyróżnienie    Grzegorz Krasoń    Piaski, gmina Wola Krzysztoporska, pow. piotrkowski
wyróżnienie    Barbara i Dariusz Grzywaczowie    Kompina, gmina Nieborów, pow. łowicki

POWIĄZANE

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowany został projekt rozporządzenia...

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką udali się z wizytą do Stanów Zjednoczonych i K...

Chińska firma ogłosiła, że najnowsza wersja systemu operacyjnego Harmony o rozwi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę