aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

NANO-GRO® — nowy horyzont

5 stycznia 2016
W odpowiedzi na rosnące wymagania rolników, w tym ogrodników poszukujących nowych, mało ingerencyjnych wobec środowiska metod pozwalających uzyskać wysoki plon, w Agro Nanotechnology Corporation w USA, w efekcie wieloletnich badań, powstał Nano-Gro® — produkt najwyższej jakości, dostosowany do potrzeb i oczekiwań rolników — poprawiający jakość roślin i wpływający na zwiększenie plonów, a przez to zysku z produkcji roślinnej.

Nano-Gro® — co to takiego?
Nano-Gro® jest stosowanym m.in. w USA stymulatorem wzrostu roślin, mającym zastosowanie w uprawach zbóż, warzyw, roślin ozdobnych i sadowniczych. Nano-Gro® to granulki składające się z cząsteczek oligosacharydów impregnowanych siarczanami pierwiastków: Fe, Co, Al, Mg, Mn, Ni, Ag (w stężeniach 10–9 mola), które po rozpuszczeniu
w wodzie stymulują wzrost rośliny.

Zasada działania
Innowacyjną cechą Nano-Gro® jest mechanizm jego działania. Nano-Gro® nie zmienia w żaden sposób struktury roślin i nie dostarcza minerałów potrzebnych do wzrostu. Technologia Nano-Gro® została opracowana w oparciu o istniejące mechanizmy kompensacyjne roślin jako naturalna, prosta i niekosztowna metoda zwiększania potencjału roślin.

Każdy organizm w toku ewolucji wypracował mechanizmy obronne, które są aktywowane w chwilach zagrożenia (np. przez toksyczne związki w środowisku, agresywną ingerencję
zewnętrzną). Nano-Gro® uruchamia mechanizm obronny roślin, wywołując np. reakcje przejawiające się między innymi przyrostem i wzmocnieniem korzeni. Pozwala to na intensyfikację pobierania substancji odżywczych z gleby, co z kolei skutkuje silniejszym wzrostem i większą odpornością na niekorzystne warunki środowiskowe i choroby roślin, przyrostem masy, zwiększoną liczbą kwiatów, owoców i nasion.

Nano-Gro® uzyskał pozytywną ocenę Zakładu Toksykologii Środowiskowej Państwowego Zakładu Higieny z zakresie bezpieczeństwa dla ludzi i środowiska (nr PZH/HT-2133/2007).

Efekty działania
Skuteczność Nano-Gro® została potwierdzona wieloma badaniami i testami przeprowadzonymi na świecie, na wielu rodzajach upraw (tab. 1).1) Badania prowadzone w filii badawczej Agro Nanotechnology Corporation
na Ukrainie w latach 2000–2004

Także w Polsce podjęto działania mające na celu wdrożenie tego preparatu do stosowania zarówno w wielkotowarowej jak i amatorskiej uprawie roślin ogrodniczych i rolnych. Dotychczas przeprowadzono jednosezonowe badania w uprawie szklarniowej pomidorów w firmie Produkcja i Hodowla Roślin Ogrodniczych w Krzeszowicach. Uzyskane bardzo pozytywne wyniki zachęciły Hodowlę do powtórzenia badań w roku bieżącym.

Rośliny traktowane preparatem Nano-Gro® były wyższe i wyprzedzały te z grupy kontrolnej (nietraktowane Nano-Gro®) o jedno zawiązane grono więcej. Znajdowały się w lepszej kondycji. Wizualnie były silniejsze, lepiej wybarwione, z większą powierzchnią liści, posiadały większą ilość gron lepiej zawiązanych, owoce szybciej dorastały i dojrzewały. Plony z roślin traktowanych Nano Gro® były wyższe od tych z grup kontrolnych o około 10% co w uprawie wielkotowarowej na istotne znaczenie.

Ponadto pragniemy poinformować, że sezonie 2008 zostały zlecone badania Nano Gro® w wyspecjalizowanych jednostkach badawczych w celu potwierdzenia korzystnego wpływu stymulatora w uprawie pomidorów i ogórków szklarniowych i gruntowych oraz w uprawie wybranych gatunków zbóż ozimych i rzepaku ozimego.

Nano-Gro® to produkt przyjazny środowisku, stworzony w celu zwiększania plonu, tempa wzrostu i witalności roślin w sposób łatwy i ekonomiczny. Stosowanie Nano-Gro® w standardowej uprawie pozwala obniżyć ilość używanych nawozów i środków ochrony.

POWIĄZANE

Jak było do przewidzenia, tuż po wyborach samorządowych, burmistrzowie, wójtowie...

Decyzja o wyborze odpowiedniej karmy jest kluczowa dla zdrowia psa i jego samopo...

W dzisiejszych czasach rolnictwo to nie tylko ciężka praca, ale także biznes, kt...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę