aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Napoje energetyczne nie dla dzieci

5 stycznia 2016

Główny Inspektor Sanitarny wziął pod lupę napoje energetyzujące. Sięgają po nie sportowcy, osoby wykonujące intensywny wysiłek fizyczny lub psychiczny i coraz częściej - dzieci.

Rzecznik GIS Jan Bondar powiedział, że GIS wystąpił do kilku instytutów naukowych z prośbą o ocenę ryzyka picia tych napojów przez najmłodszych i młodzież. Jan Bondar podkreślił, że napoje energetyczne zawierają duże ilości kofeiny - równowartość od jednej do kilku filiżanek kawy. Picie ich w nadmiarze może powodować wiele skutków ubocznych - uszkodzenia układu nerwowego lub serca.

Po zebraniu opinii specjalistów z zakresu żywienia i pediatrii Główny Inspektor Sanitarny podejmie dalsze kroki. - Będziemy dążyć do tego, żeby zwiększyć zakres informacji ostrzegawczych na opakowaniach tych napojów. Nie powinny ich pić osoby poniżej 16. roku życia i kobiety w ciąży - dodał Jan Bondar. W całej Unii Europejskiej trwa ostra dyskusja na temat napojów energetyzujących. Dania chce wprowadzić rygorystyczne ostrzeżenia na tych napojach lub zakaz ich sprzedaży dzieciom do lat 16.


POWIĄZANE

Prezydium NSZZ RI Solidarność dnia 9 lutego 2024 ogłosiło 30 dniowy strajk gener...

Indie zaoferowały gwarantowane wsparcie dla cen roślin strączkowych, kukurydzy i...

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Nigeria i Republika Południowej Afryki zgłosiły ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę