Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Napoje energetyczne nie dla dzieci

5 stycznia 2016

Główny Inspektor Sanitarny wziął pod lupę napoje energetyzujące. Sięgają po nie sportowcy, osoby wykonujące intensywny wysiłek fizyczny lub psychiczny i coraz częściej - dzieci.

Rzecznik GIS Jan Bondar powiedział, że GIS wystąpił do kilku instytutów naukowych z prośbą o ocenę ryzyka picia tych napojów przez najmłodszych i młodzież. Jan Bondar podkreślił, że napoje energetyczne zawierają duże ilości kofeiny - równowartość od jednej do kilku filiżanek kawy. Picie ich w nadmiarze może powodować wiele skutków ubocznych - uszkodzenia układu nerwowego lub serca.

Po zebraniu opinii specjalistów z zakresu żywienia i pediatrii Główny Inspektor Sanitarny podejmie dalsze kroki. - Będziemy dążyć do tego, żeby zwiększyć zakres informacji ostrzegawczych na opakowaniach tych napojów. Nie powinny ich pić osoby poniżej 16. roku życia i kobiety w ciąży - dodał Jan Bondar. W całej Unii Europejskiej trwa ostra dyskusja na temat napojów energetyzujących. Dania chce wprowadzić rygorystyczne ostrzeżenia na tych napojach lub zakaz ich sprzedaży dzieciom do lat 16.


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę