Nastroje społeczeństwa

25 marca 2004

Sytuacja ekonomiczna kraju jest gorsza niż rok temu - uważa 61 proc. Polaków. Jedynie 4 proc. dostrzega, że polska gospodarka idzie w górę, a 35 proc. nie widzi zmian - podał instytut Pentor. Z badań wynika, że od początku roku pogarszają się nastroje konsumenckie.

Aktualną sytuację ekonomiczną kraju źle ocenia 77 proc. Polaków, a 23 proc. - pozytywnie. Ponad połowa (51 proc.) oczekuje, że sytuacja gospodarcza w przyszłym roku się pogorszy, a tylko 16 proc. uważa, że 2005 r. przyniesie zmiany na lepsze.

Prawie połowa Polaków (48 proc.) uważa, że sytuacja ich budżetu domowego nie zmieniła się w ciągu ostatniego roku, natomiast 46 proc. twierdzi, że uległa pogorszeniu. Poprawę dostrzega 6 proc. Co dziesiąty Polak (10 proc.) spodziewa się poprawy sytuacji własnego gospodarstwa domowego w ciągu najbliższego roku, 34 proc. oczekuje zmian na gorsze, a 54 proc. nie przewiduje większych zmian.

Przekonanie, że z naszymi problemami gospodarczymi możemy poradzić sobie sami, bez pomocy krajów zachodnich, podziela 52 proc. ankietowanych, odmienne zdanie wyraża 46 proc. Za tym, aby zachodnie firmy jak najwięcej inwestowały w Polsce, opowiada się 43 proc. badanych, a 28 proc. jest temu przeciwnych.

Instytut Badania Opinii i Rynku Pentor przeprowadził to badanie 7-8 marca na tysiącu dorosłych Polaków.


POWIĄZANE

Letnie warzywa dyniowate, czyli ciekawe pomysły na ogórki, kabaczki, cukinię.Naj...

Jak hakerów powstrzymać? Boom na kryptowaluty nie umknął uwadze hakerów. Spektak...

Doskonalenie zawodowe przez całe życie wydaje się być dziś jedynym kierunkiem dl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę