Nic nad Zdrowie

4 maja 2007
Pod hasłem ,,Nic nad Zdrowie’’  Fundacja Edukacyjna 4H w Polsce wspólnie ze Świętokrzyskim  Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach  zamierza zorganizować Ogólnopolski Konkurs Klubów i Miłośników  Ruchu 4 H w Polsce.

Główny celem projektu jest podniesienie świadomości oraz popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa higieny pracy w gospodarstwach rolnych , skierowanie uwagi dzieci i młodzieży na zagrożenia czyhające w obejściach gospodarskich.
Zdaniem organizatorów konkursu  osiągnięcie tych celów będzie możliwe, poprzez włączenie społeczności lokalnej do aktywnego uczestnictwa zapewniającego poprawę bezpieczeństwa  w gospodarstwie i porządku na wsi. Bieżące prowadzenie obserwacji, pozwoli na wyeliminowanie złych nawyków i przyzwyczajeń w pracy rolniczej zarówno wśród dzieci , młodzieży jak i dorosłych.

Zapoznanie klubowiczów z wykazem prac jakich nie powinny wykonywać w gospodarstwach rolnych dzieci do lat 15, przygotowanie przez nie ankiety, prac manualnych związanych z tą tematyka wraz z dokumentacją potwierdzającą wyeliminowanie wybranych zagrożeń  w gospodarstwie , uczestnictwo w działaniach promujących projekt, podanie sposobów eliminowania zagrożeń poprzez przedsięwzięcia , które wpłyną na bezpieczniejsze życie dzieci i młodzieży w obejściach gospodarskich.


POWIĄZANE

Towarzyskie spożycie alkoholu jest popularne, a przede wszystkim społecznie akce...

Które aktywności z najwyższym ryzykiem kontuzji?Już dwóch na trzech Polaków dekl...

W europejskim segmencie zarządzanym przez ukraińskie przedsiębiorstwo MHP, czyli...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę