aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nowa wytwórnia pasz De Heus w Mieścisku

5 stycznia 2016
We wtorek, 22 maja w Mieścisku w Wielkopolsce firma De Heus otworzyła nową wytwórnię pasz. Firma De Heus jest obecna na polskim rynku paszowym od początku lat dziewięćdziesiątych i stale się rozwija. Decyzja o wybudowaniu nowej fabryki w Mieścisku zapadła 4 lata temu.

- Wybudowaliśmy ją od podstaw, w bezpośrednim sąsiedztwie starej, ciągle działającej fabryki - mówi Włodzimierz Cichocki, kierownik Wytwórni Pasz De Heus w Mieścisku.
Nowa fabryka wymusiła dodatkowe inwestycje także w infrastrukturze zakładu - wymieniono kanalizację deszczową i sanitarną oraz instalację wodociągową. Wyremontowano nawet drogi w zakładzie.


       
       


De Heus produkuje pasze pełnoporcjowe i uzupełniające dla trzody chlewnej i drobiu. 70% produkcji stanowią pasze sprzedawane luzem. Pasza pakowana w worki stanowi 30% produkcji dlatego też firma zdecydowała się na instalację nowoczesnej wago - pakowarki.
W Mieścisku wytwarzane są też preparaty mlekozastępcze.
- Rozbudowa zakładu powoduje rozwój lokalnych pracodawców i powstawanie nowych miejsc pracy. Jest to tym ważniejsze, że zatrudniamy pracowników z gminy Mieścisko zarówno w produkcji, jak i w biurze - dodaje Włodzimierz Cichocki.
Otwarcie nowej wytwórni pasz połączone było z występami - miejscowego chóru Kanon i zespołu Bayan Brothers.


       
       

Przypomnijmy, że marka rynkowa De Heus powstała z połączenia dwóch firm - Koudijs Pasze Sp. z o.o. oraz Hima Sp. z o.o. mających długie tradycje w sektorze pasz dla zwierząt. Obecnie jest wiodącym producentem pasz, koncentratów paszowych, premiksów oraz preparatów mlekozastępczych w Polsce. Firma, poza własnym know-how, korzysta z wiedzy firmy matki, która jest największą niezależną firmą rodzinną wytwarzającą pasze na rynku holenderskim. Dzięki doświadczeniu, wiedzy i kompetencjom naszych pracowników klienci firmy De Heus mają zagwarantowane najwyższej jakości pasze oraz profesjonalne doradztwo żywieniowe i hodowlane.

       
       

Nowa wizytówka wytwórni - linia GPS jedyna w Polsce

To, co wyróżnia  fabrykę spośród innych wytwórni, to linia produkcyjna dla stad prarodzicielskich, ang. GPS Grand Parent Stock). Jest to najbardziej zaawansowany technologicznie zakład do produkcji tego typu pasz w tej części Europy. To efekt umowa pomiędzy światowym liderem w branży hodowlanej, firmą Aviagen a De Heus. Jednym z najważniejszych rozwiązań jest „higenizer”, czyli urządzenie do termicznej higienizacji produkowanej paszy, gwarantujące całkowite bezpieczeństwo mikrobiologiczne wyrobu końcowego. Produkcja jest zgodna ze standardem GMP+, pozwalającym na 100% kontrolowanie procesu technologicznego.

POWIĄZANE

Jak było do przewidzenia, tuż po wyborach samorządowych, burmistrzowie, wójtowie...

Decyzja o wyborze odpowiedniej karmy jest kluczowa dla zdrowia psa i jego samopo...

W dzisiejszych czasach rolnictwo to nie tylko ciężka praca, ale także biznes, kt...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę