Targi_china_210519-750

Ogród Europejski 2003

12 lutego 2003

We Frankfurcie nad Odrą uroczyście odsłonięto pierwszą z ośmiu szklarni, jakie mają powstać w ramach transgranicznego projektu "Ogród Europejski 2003", realizowanego z udziałem Słubic i Frankfurtu. W ten sposób te bliźniacze miasta rozpoczęły odliczanie 100 dni do inauguracji przedsięwzięcia.

Prace nad projektem "Ogród Europejski 2003" są jednym z elementów programu "Strategia Słubice-Frankfurt/O 2003", którą w czerwcu 2000 roku uchwaliły na wspólnym posiedzeniu rady obu miast. Do 9 maja na odrzańskiej wyspie Ziegenwerder powstanie kolejnych siedem szklarni o nietypowej konstrukcji, m.in. w kształcie piramidy i tratwy. W ich wnętrzach będzie prezentowana roślinność z różnych regionów Europy.

Pierwszy szklany dom, którego symboliczne odsłonięcie nastąpiło w środę, jest sześciometrową wieżą o podstawie kwadratu 4x4 metry. Uroczystości przewodniczyli burmistrz Słubic i nadburmistrz Frankfurtu/O.

Poprzez tę formę współpracy chcemy pokazać, że ważnym elementem procesu integracji obu miast i naszych krajów jest również wspólna troska o przyrodę. Powstający ogród stworzy dla mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą oraz turystów możliwość wspólnych kontaktów w otoczeniu przyrody – powiedział burmistrz Słubic Ryszard Bodziacki.

Projekt o nazwie "Ogród Europejski" to nie tylko ogród na wyspie, lecz także program zmian urbanistycznych na terenach miejskich, polegający na poprawie estetyki warunków krajobrazowych i wypoczynkowych oraz na rozwoju infrastruktury technicznej. W tym roku oba miasta czekają dwie duże imprezy odbywające się po obu stronach granicy - 23. Międzynarodowe Dni Hanzy Czasów Nowożytnych oraz jubileusz 750-lecia Frankfurtu nad Odrą.


POWIĄZANE

700 tys. gospodarstw mlecznych, 12 tys. zakładów mleczarskich i 300 tys. pracown...

Minister do spraw Handlu, Przemysłu i Rozwoju Gospodarczego Republiki Południowe...

Spółka zależna Lactalis do Brasil ogłosiła zakończenie procesu przejmowania spół...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę