aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Pierwszy przetarg

18 października 2006

Ceny ziarna przestały rosnąć. Zdaniem analityków rynku to efekt przetargów na zboże zorganizowanych przez Agencję Rynku Rolnego.

Komisja Europejska na prośbę polskiego rządu zgodziła się na sprzedaż z unijnych zapasów interwencyjnych 200 tysięcy ton pszenicy konsumpcyjnej. Warunek był jeden. Ziarno musi trafić do młynarzy, którzy od wielu tygodni skarżą się, że nie mają z czego robić mąki. Skutkiem tego były ostatnie podwyżki pieczywa.

Pierwszy przetarg już rozstrzygnięty. Sprzedano 128 tysięcy ton pszenicy. Zaakceptowane przez unijny Komitet Zbożowy ceny były bardzo wysokie. Przypomnijmy, że wcześniej Bruksela kupiła to ziarno na polskim rynku po 101 euro za tonę.

Zdaniem ekspertów pierwszy przetarg już przyczynił się do nie wielkiej stabilizacji na rynku. Ceny jeszcze wprawdzie nie spadły, ale za to przestały po raz pierwszy od żniw rosnąć. A do sprzedania pozostało jeszcze 72 tysiące ton pszenicy.

Przetarg już w środę. Jego wyniki poznamy w czwartek po południu. Ale z dużą pewnością można powiedzieć, że reszta zboża zostanie w całości sprzedana.


POWIĄZANE

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...

Wczoraj, odyło się wspólne posiedzienie  władz rolniczej i pracowniczej Solidarn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę