GUS_230920_750x100_stat Claas_20.11.2020

Po kaucję do sądu

31 stycznia 2005

Lokator, który wykupił mieszkanie komunalne, może starać się o zwrot kaucji wpłaconej przy wprowadzaniu się do tego mieszkania. Gmina nie che jednak waloryzować kwot wpłaconych w latach 60, czy 70. (równych wówczas jednej czy dwóm pensjom i deklaruje, że wypłaci zaledwie kilka złotych.

Lokator nie jest jednak bezradny; sąd ma prawo ustalić nową, realną kwotę do zwrotu. W większości takich spraw sąd staje po stronie lokatora i waloryzuje kaucje sprzed kilkudziesięciu lat.

W krakowskim Zarządzie Budynków Komunalnych stale rośnie liczba chętnych do otrzymania kaucji po wykupieniu mieszkania komunalnego. W 2002 r. o zwrot pieniędzy wystąpiły tam tylko 4 osoby, w 2003 r. było ich już ponad 20, a w ubiegłym roku - ponad 50.

Za każdym razem zarząd godził się na wypłatę kaucji, ale niezwaloryzowanej. Lokatorzy kierowali sprawy do sądu. Jak nas poinformowano w Urzędzie Miasta Krakowa, 36 takich spraw jest już zakończonych. W 35 przypadkach sąd ustalił nową wysokość kaucji, tylko w jednym wniosek byłego lokatora został odrzucony.


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 22.10.2020 r.,...

Główny Lekarz Weterynarii informuje o publikacji w dniu 23 listopada 2020 r. dec...

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza1  nabór wnioskó...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę