aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Po kaucję do sądu

31 stycznia 2005

Lokator, który wykupił mieszkanie komunalne, może starać się o zwrot kaucji wpłaconej przy wprowadzaniu się do tego mieszkania. Gmina nie che jednak waloryzować kwot wpłaconych w latach 60, czy 70. (równych wówczas jednej czy dwóm pensjom i deklaruje, że wypłaci zaledwie kilka złotych.

Lokator nie jest jednak bezradny; sąd ma prawo ustalić nową, realną kwotę do zwrotu. W większości takich spraw sąd staje po stronie lokatora i waloryzuje kaucje sprzed kilkudziesięciu lat.

W krakowskim Zarządzie Budynków Komunalnych stale rośnie liczba chętnych do otrzymania kaucji po wykupieniu mieszkania komunalnego. W 2002 r. o zwrot pieniędzy wystąpiły tam tylko 4 osoby, w 2003 r. było ich już ponad 20, a w ubiegłym roku - ponad 50.

Za każdym razem zarząd godził się na wypłatę kaucji, ale niezwaloryzowanej. Lokatorzy kierowali sprawy do sądu. Jak nas poinformowano w Urzędzie Miasta Krakowa, 36 takich spraw jest już zakończonych. W 35 przypadkach sąd ustalił nową wysokość kaucji, tylko w jednym wniosek byłego lokatora został odrzucony.


POWIĄZANE

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”stan...

Europa tonie w Ukraińskim zbożu. Tylko od 01 stycznia do 15 lutego 2024 roku Ukr...

fot. Przemysław Keler, KPRM  Prezydent RP, Andrzej Duda był „Gościem Wydarzeń” P...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę