OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Polacy kupią w tym roku 137 mln litrów lodów

3 grudnia 2015
Polacy w tym roku kupią prawie 137 mln litrów lodów - prognozuje firma badawcza Euromonitor International, a informuje o tym "Rzeczpospolita". W 2013 r było to 133,5 mln litrów.
Najwięcej, bo ponad 90 proc. lodów kupujemy w sklepach, głównie koło domu i w sieciach handlowych. W ubiegłym roku wydaliśmy tam na nie ponad 1,4 mld zł, o 5,4 proc. więcej niż w roku poprzednim. Tylko niespełna 10 proc. wszystkich lodów zjedliśmy w lodziarniach, kawiarniach czy restauracjach. Gazeta prezentuje różnych producentów, którzy stale doskonalą ich smak.
Najbardziej lubimy lody na patyku i w postaci rożka. Euromonitor podaje, że w ubiegłym roku przeciętny Polak kupił - nie licząc gastronomii - 3,2 l lodów. Rekordzistami w Europie są Finowie ze spożyciem 12,7 l na osobę. Jeszcze więcej jedzą lodów Amerykanie - ponad 20 l na osobę.


POWIĄZANE

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – Biało-Czerwona Symfonia Tożsamości   2 m...

W dobie rosnącej popularności gamingu wśród młodzieży, wybór odpowiedniego kompu...

(Waszyngton, D.C., 29 kwietnia 2025 r.) - W pierwszych 100 dniach administracji ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę