aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Policja rozbiła gang złodziei mięsa

13 września 2011
Jak podaje Głos Wielkopolski policja zatrzymała ośmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej, która kradła mięso na terenie Wielkopolski i wprowadzała je do obrotu. Przez kilka lat swojej nielegalnej działalności mogli w ten sposób zarobić nawet kilkaset tysięcy złotych. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania.
Przez ostatnich kilka miesięcy sprawa była prowadzona przez mundurowych z Leszna pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Efektem ich pracy były zatrzymania podejrzanych. Brali w nich udział policjanci z Leszna, Gostynia, Kościana oraz antyterroryści z Poznania.
Śledczy mieli bowiem informacje, że członkowie grupy mogą być uzbrojeni. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu gostyńskiego i kościańskiego w wieku od 26 do 50 lat. Od kilku lat okradali oni zakłady mięsne z województwa wielkopolskiego, a potem sprzedawali swoje łupy. Śledczy szacują, że w tym czasie wprowadzili do obrotu kilkanaście ton żywności.
Na wniosek prokuratury wobec sześciu mężczyzn sąd zastosował policyjny dozór oraz poręczenia majątkowe. W stosunku do dwóch pozostałych sąd nie podjął jeszcze decyzji. Zabezpieczono także mienie o wartości 200 tysięcy złotych, 60 tysięcy złotych w gotówce, znalezione w mieszkaniach sprawców 58 litrów nielegalnego spirytusu oraz dwie sztuki długiej broni.
Trwa ustalanie, czy karabiny nie były użyte do popełnienia przestępstw. Sprawa jest rozwojowa i policja nie wyklucza, że dojdzie do kolejnych zatrzymań.


POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę