aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Policja w Wielkopolsce ujęła kłusowników ryb

5 stycznia 2016
Policjanci ze Zbąszynia (Wielkopolskie) razem z poznańską strażą rybacką ujęli na gorącym uczynku kłusowników, którzy przy pomocy 200-metrowych sieci łowili ryby. W pracy pomagała im własnoręcznie skonstruowana, zdalnie sterowana miniłódź podwodna - informuje PAP.

Kłusownicy działali na jeziorze Błędno w okolicach Zbąszynia.

"Jeden z patroli zauważył trójkę podejrzanych mężczyzn z sieciami, poruszających się po zamarzniętej tafli jeziora. Kiedy po zastawieniu sieci przestępcy wracali na brzeg, funkcjonariusze wkroczyli do akcji. Kłusownicy widząc, że zostali zdemaskowani, rzucili się do ucieczki. Dwóch zatrzymano, jednemu udało się zbiec" - poinformował w piątek PAP Romuald Piecuch z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Wśród sprzętu którym dysponowali kłusownicy policjanci odnaleźli m.in. miniłódź podwodną, kształtem przypominająca pocisk rakietowy.

"Sprawcy najpierw wiercili w lodzie przerębel i wpuszczali urządzenie do jeziora. Ta, poruszając się zaraz pod powierzchnią lodu, przemieszczała się w wyznaczonym kierunku, z podczepioną na końcu linką. Kiedy urządzenie pokonało kilkadziesiąt metrów pod lodem, było wyciągane na powierzchnię. Sprawcy, mając w ten sposób przeciągniętą linkę, przy jej pomocy wciągali pod lód sieć" - wyjaśnił Piecuch.

Policjanci znaleźli przy kłusownikach również odbiornik GPS, który miał następnego dnia doprowadzić ich do miejsca rozstawienia sieci, kilkadziesiąt złowionych nielegalnie ryb o łącznej wadze około 40 kilogramów oraz pięć 200-metrowych sieci.

Zatrzymani mężczyźni, 32-letni mieszkaniec gminy Dopiewo i jego o 12 lat młodszy wspólnik z gminy Komorniki trafili do aresztu.

Za przestępstwo nielegalnego połowu ryb oprócz wysokich kar pieniężnych grozi nawet 2 lata pozbawienia wolności.


POWIĄZANE

Kampania #PlantHealth4Life powraca! Europa jednoczy swoje wysiłki na rzecz zdrow...

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Święto zostało ustanowione przez Orga...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę