GUS_230920_750x100_stat

Polonijni biznesmeni w Warszawie

1 lipca 2002

Na VIII Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii spotkali się przedstawiciele kręgów gospodarczych z ponad 30 państw oraz przedsiębiorcy krajowi. 

Konferencja stanowi doskonałe forum wymiany poglądów i wzajemnych oczekiwań, a także miejsce do nawiązania kontaktów. Z uczestnikami konferencji spotkał się m.in. wicepremier i minister finansów Marek Belka, który przedstawił im sytuację i perspektywy rozwoju polskiej gospodarki  oraz premier Leszek Miller i minister do spraw integracji - Danuta Hueber (jedna z pomysłodawczyń konferencji).

Przedsiębiorcy polonijni podkreślają, że z roku na rok działa im się w Polsce coraz lepiej. Największe przeszkody w rozwoju działalności w Polsce upatrują - podobnie jak nasi krajowi przedsiębiorcy - w biurokracji i braku zmian w Kodeksie Pracy. Skarżą się również na biurokrację w polskich placówkach handlowych za granicą. Jerzy Konik z Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie powiedział: – Bardzo słaba pomoc z ich strony doprowadza do tego, że ludzie bardzo boją się otwierać za granicą swoje przedsiębiorstwa.

Dla kraju stanowią oni bezcenne lobby, gdyż dobrze znają zagraniczne realia. Podkreślił to minister gospodarki Jacek Piechota: – Można za jej pośrednictwem, dzięki jej doświadczeniom skorzystać z doświadczeń innych krajów.


POWIĄZANE

26 października 2020 r. ruszył nabór wniosków w ramach „Wsparcia inwestycji w pr...

W odpowiedzi na wniosek z IV Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych, o zmianę ...

UK Border and Protocol Delivery Group (BPDG) oraz Ambasada Brytyjska w Warszawie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę