OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Polskie wędliny na końcu świata

11 lutego 2012
Tego jeszcze w naszej branży spożywczej nie było. Drobiarska Grupa Konspol z Nowego Sącza, stworzona przez Kazimierza Pazgana, rozwija skrzydła na rynku globalnym i wchodzi ze swoimi inwestycjami do Azji i Ameryki Południowej - informuje "Puls Biznesu".

Za kilka tygodni ma ruszyć budowa zakładu przetwórstwa drobiu w Dżakarcie (Indonezja), a następnie w Shenzen (Chiny). Plany budowy kolejnego zakładu sięgają Argentyny.

Konspol ma prowadzić te biznesy w formie joint venture z zagranicznym partnerem. Polska firma posiadać będzie 51 proc. kontrolny udział w tych spółkach. Wytwarzać będzie w tych zakładach szeroki asortyment wyrobów drobiarskich, a surowiec kupować od miejscowych hodowców.



POWIĄZANE

Pomimo bardzo wielu i bardzo silnych kandydatów prawicy w wyborach prezydenckich...

152 miliony podrobionych produktów o wartości ponad 3,4 miliarda euro – tyle prz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę