aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Polują na dzikie mięso!

3 grudnia 2015
W ubojniach w całej Polsce ruszą kompleksowe kontrole – zarządził je główny lekarz weterynarii. To m.in. wynik odkrycia przez Fakt tajnej chłodni w ubojni Piotra M. w Rosławowicach (woj. łódzkie). Znalezione tam trefne mięso ważyło nie 30 ton, jak wstępnie szacowano, ale aż 90 ton!

Główny lekarz weterynarii zarządził kontrole we wszystkich ubojniach w Polsce. Wiadomość o podejrzeniu istnienia ukrytego magazynu w ubojni grozy w Rosławowicach pod Rawą Mazowiecką zdobyli dziennikarze Faktu i przekazali ją prokuraturze. Do ubojni wkroczyła kontrola złożona z lekarzy weterynarii i biegłych sądowych.

Ochraniali ich policjanci

- Po odkryciu chłodni ilość mięsa oceniono szacunkowo na 30 ton - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Dopiero dokładne przeliczenie palet z mięsem pozwoliło nam ustalić, że w magazynie ukryte było aż ponad 90 palet z mrożonym mięsem bez znaków weterynaryjnych. Każda paleta zawiera około tony mięsa.

Zawartość magazynu trafiła do utylizacji, podobnie jak skonfiskowane wcześniej 30 ton mięsa ukryte w ciężarówce-chłodni nieopodal ubojni.POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę