biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Powrót ptasiej grypy

2 maja 2008
Do Europy wrócił wirus ptasiej grypy. Na jednej z duńskich farm weterynarze stwierdzili ognisko choroby. Cała, przeszło dwutysięczna hodowla kurczaków i kaczek zostanie zniszczona. Stan alarmowy ogłosiła również Norweska weterynaria, która boi się rozprzestrzenienia wirusa na dalsze tereny.

Pierwsze badania laboratoryjne wskazują, że na duńskiej farmie nie ma najgorszej odmiany choroby, czyli H5N1. To pierwszy od dwóch lat przypadek ptasiej grypy w tym kraju. Choć na razie sytuacja wydaje się opanowana, to duński resort rolnictwa zdecydował o wstrzymaniu eksportu drobiu.

Z kolei w północnej Japonii znaleziono martwe łabędzie, u których również stwierdzono ptasią grypę. Eksperci oceniają, że chorobę mogły przynieść na teren japońskich jezior dzikie ptaki z Rosji lub Chin.


POWIĄZANE

Każda firma, nie tylko - jak dziś - zatrudniająca do 9 pracowników, będzie mogła...

W sierpniu Instytut Badań Rynku Rolnego (IKAR) skorygował w górę prognozy zbioró...

Kukurydza rozpoczęła kwitnienie. W porównaniu z ubiegłym rokiem z opóźnieniem. W...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę