Adama_Spyrale_1-31.05.21

Prawie wszystko

19 grudnia 2008
Współczynnik redukcji co prawda będzie ale za to niewielki. Lada dzień Agencja Rynku Rolnego rozpocznie wydawanie decyzji o przyznaniu kwot mlecznych z rezerwy krajowej.
Od roku cena mleka z miesiąca na miesiąc jest coraz niższa. Dlatego aby wyjść na swoje rolnicy zwiększają produkcję. Choć to i tak nie rekompensuje strat.

Dariusz Kostusiak, Strumienice: ten rok jest również tragiczny z innych względów ponieważ bardzo zdrożały środki do produkcji.

O przyznanie dodatkowej kwoty mlecznej z rezerwy krajowej zgłosiło się 50 tysięcy producentów. W sumie zgłosili zapotrzebowanie na ponad 350 milionów mleka.

Anna Reps-Bednarczyk, ARR: dlatego tez musieliśmy zastosować współczynnik redukcji gdyż w krajowej rezerwie do rozdysponowania mieliśmy 350 milionów kilogramów.

Redukcja będzie jednak niewielka. Agencja Rynku Rolnego szacuje, ze rolnicy dostaną ponad 90% kwoty, o którą wnioskowali.

Anna Reps-Bednarczyk, ARR: pierwsze decyzje z krajowej rezerwy zamierzamy wydać producentom do końca grudnia bieżącego roku.

O przyznanie kwoty z krajowej rezerwy mogli ubiegać się producenci, którzy przekroczyli przyznaną im kwotę mleczną co najmniej o 500 kilogramów ale nie więcej niż 30 tysięcy kilogramów.


POWIĄZANE

W związku z informacjami o podjęciu przez Urząd Pełnomocnika Rządu ds. Centralne...

Zachęcamy: gospodarstwa rolne (producentów produkcji podstawowej) i przedsiębior...

Panie ministrze Puda, wiosna się kończy, trzeba obudzić się ze snu zimowego i ws...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę