Prawie wszystko

19 grudnia 2008
Współczynnik redukcji co prawda będzie ale za to niewielki. Lada dzień Agencja Rynku Rolnego rozpocznie wydawanie decyzji o przyznaniu kwot mlecznych z rezerwy krajowej.
Od roku cena mleka z miesiąca na miesiąc jest coraz niższa. Dlatego aby wyjść na swoje rolnicy zwiększają produkcję. Choć to i tak nie rekompensuje strat.

Dariusz Kostusiak, Strumienice: ten rok jest również tragiczny z innych względów ponieważ bardzo zdrożały środki do produkcji.

O przyznanie dodatkowej kwoty mlecznej z rezerwy krajowej zgłosiło się 50 tysięcy producentów. W sumie zgłosili zapotrzebowanie na ponad 350 milionów mleka.

Anna Reps-Bednarczyk, ARR: dlatego tez musieliśmy zastosować współczynnik redukcji gdyż w krajowej rezerwie do rozdysponowania mieliśmy 350 milionów kilogramów.

Redukcja będzie jednak niewielka. Agencja Rynku Rolnego szacuje, ze rolnicy dostaną ponad 90% kwoty, o którą wnioskowali.

Anna Reps-Bednarczyk, ARR: pierwsze decyzje z krajowej rezerwy zamierzamy wydać producentom do końca grudnia bieżącego roku.

O przyznanie kwoty z krajowej rezerwy mogli ubiegać się producenci, którzy przekroczyli przyznaną im kwotę mleczną co najmniej o 500 kilogramów ale nie więcej niż 30 tysięcy kilogramów.


POWIĄZANE

Parlament Europejski przegłosował w środę stanowisko w sprawie dyrektywy o odnaw...

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich, w ramach Nordycko-Bałtyckiej współpracy zaprasz...

Tajemnicze kamienne kręgi, prawdopodobnie służące do wypalania rudy darniowej, o...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę