Adama_15.08-30.09.2021

Promujemy się w Berlinie

25 stycznia 2012
Ponad 1600 wystawców z 56 krajów bierze udział w targach rolno-spożywczych "Zielony Tydzień" (Gruene Woche) w Berlinie. Na imprezie obecna jest także Polska promująca swoją żywność symbolicznym jabłkiem i hasłem: "Polska smakuje".

Targi "Zielony Tydzień" potrwają do 29 stycznia. Promują tu swoją żywność kraje z Europy, Ameryki, Azji i Afryki. Polskę reprezentuje 26 wystawców. - Targi to miejsce, gdzie spotykają się nie tylko handlowcy, ale związkowcy i politycy. To doskonałe miejsce do dyskusji o sprawach ważnych dla rolnictwa i szeroko rozumianego bezpieczeństwa żywności. Z tej możliwości korzystamy. Polska oferta jest bogata. Możemy się pochwalić doskonałą jakością naszych produktów. Konsumenci docenili już, że polska szynka smakuje jak szynka, kiełbasa jak kiełbasa i jajko jak jajko - mówi Marek Sawicki, minister rolnictwa. Organizatorzy oczekują w tym roku około pół miliona zwiedzających.
Głównym tematem politycznym targów stał się problem niedostatecznej kontroli produkcji żywności produkowanej w Europie. Ostatnie afery, jakie wybuchły w Niemczech, związane na przykład z dioksynami wykrytymi w jajach, jak również w mięsie i paszach, oraz wykrycie odpornych na antybiotyki drobnoustrojów w mięsie drobiowym ujawniło luki w kontroli produkcji tutejszej żywności. Obecność drobnoustrojów w mięsie drobiowym - jak wynika z badań laboratoryjnych - jest związana z faktem masowego skarmiania hodowanego paszą nasyconą antybiotykami, które teoretycznie miały chronić przed chorobami, a w konsekwencji zatruły mięso odpornymi na wszystko drobnoustrojami. Ministerstwo rolnictwa musiało zareagować, zapowiadając zmianę prawa dotyczącego stosowania antybiotyków w leczeniu ludzi i zwierząt oraz zapowiadając wprowadzenie znacznie zaostrzonych przepisów dotyczących kontroli produkcji żywności.


POWIĄZANE

Czas jesienno-zimowy to moment, w którym w sposób szczególny chcemy zadbać o odp...

150 000 m² łąk, które wyżywią ponad 1 000 000 pszczół i innych zapylaczy – oto p...

Powrót do szkoły po nauce zdalnej to idealny moment, aby świeżym okiem przyjrzeć...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę