aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Propozycja zmian w prawie budowlanym

6 sierpnia 2004

Ministerstwo Gospodarki opracowało nową ustawę o zagospodarowaniu przestrzennym. Dzięki niej, bariery administracyjne mają być mniejsze. Urzędnicy gminni nie będą mogli tak, jak obecnie, dowolnie decydować o tym, czy wydać pozwolenie na budowę, czy nie. I na dodatek przeciągać to w nieskończoność.

Zmiany w prawie budowlanym to z pewnością dobra wiadomość dla planujących budowę własnego domu, deweloperów i inwestorów budowlanych. Jak zapewniają specjaliści z branży wszystko będziemy załatwiać łatwiej i szybciej. Zmniejszyć się ma także korupcja wśród urzędników.

Gminy, które nie mają w tej chwili planów zagospodarowania przestrzeni, będą mogły je zastępować prostymi planami przeznaczenia terenów. Wystarczy, żeby mówiły co i gdzie można budować. Okazuje się jednak, że często gminy takich planów też nie mają. Ale prawie zawsze posiadają tzw. studia rozwoju, które będzie można łatwo przekształcać w wymagane plany.

Efekt powinien być taki, że plany będą i na ich podstawie decyzję uzyskamy w ciągu paru miesięcy - twierdzi Marek Poddany ze Związku Deweloperów. W tej chwili na pozwolenie na budowę czeka się nawet dwa, a nawet trzy lata. Można mieć tylko nadzieję, że łatwiejsze uzyskiwanie pozwoleń na budowę, nie skończy się powiększeniem liczby koszmarków architektonicznych.


POWIĄZANE

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu ukraińskiemu koncernowi medialnemu Suspl...

-A przecież nasze propozycje ustaw, gdybyśmy mieli wsparcie rządu jako związki z...

Duńscy rolnicy są zaniepokojeni planami nałożenia podatku od emisji dwutlenku wę...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę