GUS_230920_750x100_stat

Przemycali papierosy z Ukrainy do Anglii w chrupkach

5 stycznia 2016
Policjanci z krakowskiego CBŚ rozpracowali grupę zajmującą się przemytem papierosów z Ukrainy do Wielkiej Brytanii. Papierosy były przepakowywane w Krakowie i ukrywane w tirach z chrupkami kukurydzianymi.
"W dzień kolejnego transportu funkcjonariusze zabezpieczyli w magazynie 3 mln sztuk papierosów bez akcyzy o wartości ok. 1,7 mln zł oraz towar spożywczy, w którym miały być ukryte" - poinformował we wtorek PAP Michał Kondzior z zespołu prasowego małopolskiej policji.
Podczas akcji zatrzymano także czterech mężczyzn, z których dwóm przedstawiono zarzuty karno-skarbowe. Zabezpieczono 60 tys. funtów, które miały stanowić zapłatę za przemycony towar.
Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy oszacowano na prawie 3 mln zł.
Jak poinformowała policja, w przypadku skutecznego wprowadzenia przemyconych papierosów do obrotu w Wielkiej Brytanii zyski sprawców wyniosłyby ok. 4 mln zł.
Mechanizm przestępstwa polegał na tym, że papierosy oznakowane znanymi markami były przemycane do Polski z Ukrainy małymi samochodami dostawczymi. Trafiały do wynajętego magazynu w Nowej Hucie, gdzie były składowane i ukrywane do czasu transportu do Wielkiej Brytanii. Aby transport papierosów nie został wykryty, organizatorzy kupowali kartony chrupek kukurydzianych, między którymi ukrywali papierosy.
Z ustaleń policji wynika, że Polska jest ważnym łącznikiem na szlaku przemytu do Wielkiej Brytanii papierosów z państw dawnego Związku Radzieckiego. Procederem tym prawie we wszystkich przypadkach zajmują się Polacy i najczęściej w Polsce usytuowane są magazyny, w których przygotowuje się dostawy do Anglii.

POWIĄZANE

Komisja Europejska zaprasza wszystkich dostawców produktów rolnych i spożywczych...

Minął miesiąc od rozpoczęcia realizacji zaliczek z tytułu płatności bezpośrednic...

Irańskie władze zablokowały możliwość eksportu mięsa kurczaków przez irańskich e...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę