aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

PSL: Polska - nasza wspólna sprawa

16 września 2002

PSL idzie do wyborów samorządowych pod hasłem: "Polska - nasza wspólna sprawa". Ludowcy zapewniają, że mają uczciwą i realną ofertę dla wyborców. Swój program opierają o tradycyjne wartości, ale kierują go także do ludzi młodych.

Oficjalna kampania wyborcza Stronnictwa rozpoczęła się w sobotę w Warszawie podczas krajowej konwencji wyborczej PSL-u. Szef PSL wicepremier Jarosław Kalinowski zapewnił zgromadzonych kandydatów PSL w wyborach samorządowych, że ufa im i dlatego wierzy w dobry wynik tych wyborów.

Nasza silna pozycja w samorządzie to również wsparcie naszej pozycji w rządzie. Wincenty Witos, wójt Wierzchosławic, mówił: "Ile ziemi w chłopskich rękach, tyle będzie i ojczyzny", a my dodajmy: "Ile dziś samorządności, tyle Polski w przyszłości" – powiedział Kalinowski.

Kalinowski w swoim wystąpieniu zwrócił się do sympatyków prawicy ze słowami: Wiara ojców, rodzina, tradycja, tak – w PSL od ponad stu lat, a nie od wczoraj na specjalne zamówienie. Natomiast do zwolenników lewicy powiedział: Państwo dla człowieka, a nie człowiek dla państwa, solidarność społeczna, ta codzienna, zwykła, tak – w PSL zawsze i konsekwentnie tak samo przed, jak i po wyborach.

Szef PSL-u zwrócił się też do – jak to określił – osób "zapatrzonych w fałszywego proroka":  Apeluję do was: nie dajcie się nabrać! Ile już przez te 13 lat mieliśmy takich proroków żerujących na naszej biedzie w poczuciu krzywdy i beznadziejności? Wszyscy znikają w mrokach niepamięci wraz ze swymi cudownymi receptami.

Jego zdaniem pierwsze bezpośrednie wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast są wielką szansą dla ludzi "zakorzenionych na swojej ziemi". Tam wszyscy się znają, nie dadzą się nabrać na taki, czy inny znaczek i zdjęcie z jednosezonowym wodzem – mówił Kalinowski do kandydatów.

Podczas konwencji zaprezentowano też piosenkę wyborczą PSL. Tekst piosenki brzmi: Nasza ziemia potrzebuje paru zmian, gdzie jałowy ugór, mamy nowy plan. Niech nas żadna praca nie odstrasza, niech nasza ziemia będzie nasza. Nam potrzeba chłopa, co się na tym zna.


POWIĄZANE

Przywódcy państw członkowskich nie doszli wczoraj do porozumienia w sprawie obsa...

Jak wynika z danych przekazanych przez GIP PIP, w I kw. 2024 r. wpłynęło 255 ska...

Nvidia wyprzedza Apple i Microsoft pod względem kapitalizacji rynkowej, stając s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę