GUS_230920_750x100_stat Claas_20.11.2020

Resort Rolnictwa chce finansować budowę targowisk

5 stycznia 2016

W przyszłym roku zostanie uruchomiony zostanie program, które pozwoli finansować powstawanie lokalnych targowisk - poinformował na konferencji w Siedlcach minister rolnictwa  Marek Sawicki.
Mają to być targowiska, na których rolnicy będą mogli bezpośrednio sprzedawać swoje produkty. - Wierzę, że to będą produkty szczególnej wartości, a większość z nich będą to wyroby tradycyjne, regionalne i ekologiczne - mówił Sawicki. Podkreślił, że produkty te będą spełniały wymogi i standardy unijnego bezpieczeństwa żywności.

Pieniądze na ten cel mają pochodzić z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013, przesuniętych z innych działań, w których pieniądze zostały w małym stopniu wykorzystane. Wstępnie resort planuje, że na ten cel będzie przeznaczonych 70 mln euro. - Są to wystarczające środki do sfinansowanie 300-320 targowisk powiatowych - ocenił minister. Przygotowaniem takich miejsc mają zająć się władze samorządowe.

Sawicki przypomniał, że zgodnie z przepisami rolnicy mogą sami wytwarzać i sprzedawać żywność w swoim gospodarstwie. Jego zdaniem powstanie takich rynków i targowisk ułatwi rolnikom handel i zbliży do konsumentów. Sawicki poinformował, że uruchomienie możliwości finansowania powstawiania takich targowisk obecnie jest konsultowane z Komisją Europejską.
ródło:onet/pap


POWIĄZANE

Na wniosek Wielkopolskiej Izby Rolniczej Zarząd KRIR wystąpił do Dyrektora Gener...

O tym, w jaki sposób epidemia koronawirusa wpłynęła na organizację Sesji Naukowe...

Kampania „Moc Polskich Warzyw” nie zwalnia tempa. W ramach projektu powstał cykl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę