Biogas Poland 2025 950
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Rosja rozważa nieprzedłużanie zakazu importu zbóż

26 maja 2011
Jak podaje onet.pl, prognozy zbiorów zbóż w Rosji są optymistyczne. Rosyjski rząd rozważa możliwość nie przedłużenia zakazu eksportu zbóż, który wygasa 1 lipca.

Portal przypomina, że zakaz wprowadzono w sierpniu po najpoważniejszej od pół wieku suszy, która zniszczyła uprawy. Został on przedłużony na październik. Pierwszy zastępca premiera Wiktor Zubkow powiedział 2 marca, że może nastąpić dalsze jego przedłużenie do końca 2011 roku.
Jak jednak twierdzą dwie osoby zaznajomione ze sprawą, podczas ostatnich rozmów nie podjęto żadnej oficjalnej decyzji. Rzecznik ministerstwa rolnictwa Oleg Aksionow odmówił wypowiedzi.
Powołując się na agencję Bloomberg onet.pl podaje, że brak zbóż z Rosji, niegdyś drugiego na świecie eksportera pszenicy, spowodował globalny wzrost cen, ponieważ powodzie zmniejszyły plony począwszy od Europy po Kanadę. Wznowienie eksportu może zmniejszyć niepokój dotyczący podaży, ponieważ europejscy rolnicy walczą z najpoważniejszymi od ponad 30 lat suszami, również zbiorom w Chinach zagroziła susza, a powodzie i upały przyczyniły się do zmniejszenia plonów w Stanach Zjednoczonych.



POWIĄZANE

Apel Polskiej Organizacji Biometanu oraz Unii Producentów i Pracodawców Przemysł...

Koniczyna Biogaz wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa organizujemy w cał...

Propozycja Komisji Europejskiej to za mało – umowa UE–Mercosur nadal zagrożeniem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę