aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rynek soków: napoje w natarciu

10 marca 2004

Stwierdzenie, że rynek soków i napojów owocowych jest jednym z najprężniej rozwijających się w ostatnich latach segmentem rynku artykułów spożywczych z racji częstego powtarzania, brzmi już dziś niemal jak slogan.

Na przestrzeni ostatnich trzech, czterech lat jednak nie do końca było prawdziwe – dynamika wzrostu bardzo osłabła. W ostatnich miesiącach producenci soków zaczynają znów nabierać otuchy – jeśli ożywienie gospodarcze, którego pierwsze symptomy daje się już zauważyć, zacznie być odczuwane w kieszeniach konsumentów powinno sprzyjać wzrostowi spożycia, w tym również spożycia soków.

Dane GUS wskazują na spadek produkcji i spożycia soków w Polsce na początku nowego stulecia. Jeszcze większy spadek można byłoby zaobserwować gdyby na rynek soków spojrzeć przez pryzmat wartości sprzedaży. Rynek w ujęciu wartościowym kurczył się znacznie szybciej niż w ujęciu ilościowym, co jest po części efektem swoistej ekspansji napojów, choć nie tylko. Konkurencja na tym rynku zagęszcza się i staje się coraz ostrzejsza. Poszczególni producenci starając się pozyskać klienta obniżają ceny.


POWIĄZANE

Polacy zadowoleni z transformacji energetycznej. Blisko co drugi badany potwierd...

Mazurska Manufaktura S.A., specjalizująca się w produkcji kraftowych alkoholi mo...

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przypomina, że zbliża się termi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę