BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Rynek soków: napoje w natarciu

10 marca 2004

Stwierdzenie, że rynek soków i napojów owocowych jest jednym z najprężniej rozwijających się w ostatnich latach segmentem rynku artykułów spożywczych z racji częstego powtarzania, brzmi już dziś niemal jak slogan.

Na przestrzeni ostatnich trzech, czterech lat jednak nie do końca było prawdziwe – dynamika wzrostu bardzo osłabła. W ostatnich miesiącach producenci soków zaczynają znów nabierać otuchy – jeśli ożywienie gospodarcze, którego pierwsze symptomy daje się już zauważyć, zacznie być odczuwane w kieszeniach konsumentów powinno sprzyjać wzrostowi spożycia, w tym również spożycia soków.

Dane GUS wskazują na spadek produkcji i spożycia soków w Polsce na początku nowego stulecia. Jeszcze większy spadek można byłoby zaobserwować gdyby na rynek soków spojrzeć przez pryzmat wartości sprzedaży. Rynek w ujęciu wartościowym kurczył się znacznie szybciej niż w ujęciu ilościowym, co jest po części efektem swoistej ekspansji napojów, choć nie tylko. Konkurencja na tym rynku zagęszcza się i staje się coraz ostrzejsza. Poszczególni producenci starając się pozyskać klienta obniżają ceny.


POWIĄZANE

Już 17 i 18 stycznia 2024 roku w Kielcach odbędzie się 14. edycja Targów TSW, na...

Kończąc studia rolnicze, możesz dostać pracę w wielu zawodach. Dzięki dyplomowi ...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę