Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Rynek soków: napoje w natarciu

10 marca 2004

Stwierdzenie, że rynek soków i napojów owocowych jest jednym z najprężniej rozwijających się w ostatnich latach segmentem rynku artykułów spożywczych z racji częstego powtarzania, brzmi już dziś niemal jak slogan.

Na przestrzeni ostatnich trzech, czterech lat jednak nie do końca było prawdziwe – dynamika wzrostu bardzo osłabła. W ostatnich miesiącach producenci soków zaczynają znów nabierać otuchy – jeśli ożywienie gospodarcze, którego pierwsze symptomy daje się już zauważyć, zacznie być odczuwane w kieszeniach konsumentów powinno sprzyjać wzrostowi spożycia, w tym również spożycia soków.

Dane GUS wskazują na spadek produkcji i spożycia soków w Polsce na początku nowego stulecia. Jeszcze większy spadek można byłoby zaobserwować gdyby na rynek soków spojrzeć przez pryzmat wartości sprzedaży. Rynek w ujęciu wartościowym kurczył się znacznie szybciej niż w ujęciu ilościowym, co jest po części efektem swoistej ekspansji napojów, choć nie tylko. Konkurencja na tym rynku zagęszcza się i staje się coraz ostrzejsza. Poszczególni producenci starając się pozyskać klienta obniżają ceny.


POWIĄZANE

Kupowanie żywności ekologicznej deklaruje aż 81,9 proc. respondentów. Mimo to, t...

SW Research przeprowadził sondaż dla „Rzeczpospolitej w którym większość Polaków...

Tylko do 3 października o wsparcie mogą się ubiegać organizacje i grupy producen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę