aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Sąd rozstrzygnie

8 czerwca 2009
Urzędnicy mogą się mylić. A rolnicy mają prawo walczyć o swoje. Coraz więcej osób decyduje się zaskarżać decyzje Agencji Restrukturyzacji do sądów administracyjnych.
Każdy komu Agencja Restrukturyzacji odmówi przyznania unijnej pomocy może dochodzić swoich praw w sądzie. Pierwsze kroki należy skierować do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Skargę można sporządzić samodzielnie.

Piotr Brzozowski – specjalista z zakresu prawa administracyjnego: sądy administracyjne są przyjazne nie są sformalizowane wystarczy wskazać podstawowe zarzuty przeciwko decyzjom i sąd z urzędu zbada legalność aktów Agencji.

Janusz Drachal, Naczelny Sąd Administracyjny: zainteresowany może uzyskać zwolnienie od wpisu do kosztów sądowych, również bezpłatną pomoc adwokata ale musi skrupulatnie wyjaśnić jakie są jego rzeczywiste możliwości finansowe.

Ale nawet wysokie koszty i dosyć skomplikowane procedury nie odstraszają rolników.

Janusz Drachal, Naczelny Sąd Administracyjny: tych skarg jest coraz więcej w różnych okresach wpływają skargi dotyczące różnych spraw. Dzieje się tak dlatego, że sprawy z akresu chociażby dopłat one dokonują się w pewnych okresach.

Piotr Brzozowski – specjalista z zakresu prawa administracyjnego: sądy administracyjne coraz częściej wskazują, że Agencja popełnia błędy, że nie powinna tak restrykcyjnie traktować tych wniosków, że Agencja nie powinna czyhać tylko na błędy rolników ale powinna ich uświadamiać.

Do tej pory do sądów Administracyjnych trafiło kilkaset skarg. W jednej czwartej przypadków Agencja Restrukturyzacji musiała zwrócić rolnikom należne dotacje.


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę