GUS_230920_750x100_stat Claas_20.11.2020

SAPARD: pierwsza transza w drodze do Polski

4 lipca 2002

Przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformował, że jeszcze w tym tygodniu może wpłynąć do Polski pierwsza transza z SAPARD-u w wysokości ok. 40 mln euro.

Rzecznik komisarza UE ds. rolnictwa Franza Fischlera Gregor Kreuzhuber poinformował, że w ramach programu SAPARD Polska otrzyma 171,6 mln euro, zaś pierwsza transza wyniesie ok. 40 mln. euro. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu środki te wpłyną do Polski i zostaną ulokowane na rachunku walutowym rządu.(PAP)

Na temat programu SAPARD i jego realizacji nasza redakcja rozmawiała z  Andrzejem Jamrozikiem p.o. dyrektora Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wywiad wkrótce zamieścimy na naszych stronach, a teraz przekazujemy Państwu informację, że w dniu dzisiejszym - na podstawie decyzji wiceprezesa ARiMR Jacka Świeżawskiego - Dolnośląski Oddział Regionalny rozesłał prośby do wszystkich samorządów i instytucji, które otrzymały oryginalne wnioski z załącznikami o pomoc finansową w działaniu II, aby umożliwiły potencjalnym beneficjentom kserowanie tych druków. Dyrektor Jamrozik powiedział redakcji, że dzisiaj na konferencji prasowej wicepremier i minister rolnictwa Jarosław Kalinowski oraz prezes ARiMR Aleksander Bentkowski poinformowali o uruchomieniu programu SAPARD i o możliwości składania od 17 lipca wniosków o pomoc finansową w trzech działaniach.  


POWIĄZANE

W dniu 24.11.2020 r. urząd odpowiedzialny w Tajwanie za kwestie fitosanitarne - ...

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu zaprasza 10 grudnia o godz...

CLAAS Polska informuje, że z dniem 31 grudnia 2020 r. kończy współpracę z firmą ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę