aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Sejm daje, Senat zabiera

14 stycznia 2004

Kolejarze po raz kolejny grożą strajkiem generalnym. Żądają dotacji, takich jakie przyznał im Sejm, a nie tych które, proponuje Senat. Czują się oszukani, zgodzili się na pół miliarda dotacji, a mają dostać niecałe 200 milionów. Przedstawiciele związków zawodowych kolejarzy zapowiadają, że tak radykalne zmniejszenie, obiecanych im wcześniej dotacji, może zakończyć się wstrzymaniem ruchu kolejowego w naszym kraju.

Kolejarze protestowali wczoraj przed Sejmem i Senatem. W tej sprawie z premierem Leszkiem Millerem spotkał się wczoraj marszałek senatu Longin Pastusiak.

Kolejarze obawiają się, że nie przyznanie im wcześniej obiecanych dotacji na linie regionalne doprowadzi do zawieszenia kolejnych połączeń, a tym samym doprowadzi do tego, że następni kolejarze stracą pracę. Z kolei Senat twierdzi, że dotacje których żądają związkowcy, są niemożliwe, biorąc pod uwagę tegoroczny budżet.

Sytuacja patowa, gdyż szczerze mówiąc nie wiadomo jak ją rozwiązać. Kolejarze, nie chcą słyszeć o zmniejszeniu dotacji z tych które zostały ustalone w grudniu, a rząd także jest w trudnej sytuacji, bo przecież z pustego i Salomon nie naleje.


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę