aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Senat rozpoczął obrady

10 grudnia 2003

Od rozpatrzenia ustawy o doświadczeniach na zwierzętach dostosowującej prawo polskie do prawa Unii Europejskiej Senat rozpoczął w środę 3-dniowe obrady.

Wcześniej, wznowiono przerwane przed tygodniem poprzednie posiedzenie i przyjęto kilkanaście poprawek do ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych. Jedna z poprawek zakłada, że po 1 maja 2004 roku pojęcie importu i importera będzie odnosić się tylko do sprowadzanych towarów z krajów nie należących do Unii Europejskiej.

W środę Senat zajmie się m.in. nowelizacją ustawy o Narodowym Banku Polskim. Jak wiadomo, nowelizując przepisy Sejm odrzucił jedną z propozycji, której przyjęcie mogłoby doprowadzić do radykalnego zmniejszenia rezerwy rewaluacyjnej banku centralnego, tworzonej na ryzyko kursowe. Gdyby poprawka została przyjęta, rząd mógłby rozwiązać tę część rezerwy rewaluacyjnej, która przekracza 5 proc. rezerw walutowych po przeliczeniu ich na złote. Sejm postanowił, że w dalszym ciągu w Radzie Polityki Pieniężnej będzie zasiadać 9 osób powoływanych przez Sejm, Senat i Prezydenta. W Radzie zasiada jeszcze prezes NBP.


POWIĄZANE

Zmiana pozycji rolnictwa strategicznym atutem Europy!   Ponieważ Unia Europejska...

Jak pinformował na Sławomir Homaja z NSZZZ RI Solidarność, do tej pory w dopłaci...

Belgijski organ ds. zdrowia popiera nowe zasady edycji genów, inna jest opinia f...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę