Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Senat rozpoczął obrady

10 grudnia 2003

Od rozpatrzenia ustawy o doświadczeniach na zwierzętach dostosowującej prawo polskie do prawa Unii Europejskiej Senat rozpoczął w środę 3-dniowe obrady.

Wcześniej, wznowiono przerwane przed tygodniem poprzednie posiedzenie i przyjęto kilkanaście poprawek do ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych. Jedna z poprawek zakłada, że po 1 maja 2004 roku pojęcie importu i importera będzie odnosić się tylko do sprowadzanych towarów z krajów nie należących do Unii Europejskiej.

W środę Senat zajmie się m.in. nowelizacją ustawy o Narodowym Banku Polskim. Jak wiadomo, nowelizując przepisy Sejm odrzucił jedną z propozycji, której przyjęcie mogłoby doprowadzić do radykalnego zmniejszenia rezerwy rewaluacyjnej banku centralnego, tworzonej na ryzyko kursowe. Gdyby poprawka została przyjęta, rząd mógłby rozwiązać tę część rezerwy rewaluacyjnej, która przekracza 5 proc. rezerw walutowych po przeliczeniu ich na złote. Sejm postanowił, że w dalszym ciągu w Radzie Polityki Pieniężnej będzie zasiadać 9 osób powoływanych przez Sejm, Senat i Prezydenta. W Radzie zasiada jeszcze prezes NBP.


POWIĄZANE

Wczoraj tj 21.września 2023 roku w Nowym Jorku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełen...

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Min...

Rrobert Telus-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uczestniczył wczoraj w konferencj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę