BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Słodkie napoje mogą powodować choroby układu krążenia

5 stycznia 2016

Naukowcy ostrzegają, że picie zbyt dużych ilości słodzonych napojów może powodować zwiększone ciśnienie krwi, a w rezultacie prowadzić do chorób układu krążenia - czytamy w serwisie bbc.co.uk.
Jak informują eksperci, z każdą spożytą puszką słodzonego napoju rośnie ciśnienie krwi. Wyniki badań brytyjskich badaczy zostały opublikowane w piśmie "Hypertension". Badanie przeprowadzone na grupie 2,5 tysiąca osób wykazało, że picie 335 ml słodzonych napojów dziennie, takich jak słodzonych cukrem soków owocowych lub napojów gazowanych może już prowadzić do zakłócenia równowagi organizmu.
- Powszechnie wiadomo, że spożywanie zbyt dużej ilości soli prowadzi do zbyt wysokiego ciśnienia krwi - mówi profesor Paul Elliot, autor badań. - Nasze badania wykazały, że takie samo zagrożenie pojawia się w przypadku osób, które spożywają zbyt dużą ilość cukru - dodaje. Tymczasem zbyt wysokie ciśnienie krwi prowadzi do chorób układu krążenia. - To kolejny gwóźdź do trumny dla słodzonych napojów - mówi profesor Graham MacGregor, przewodniczący Stowarzyszenia Ciśnienia Krwi - Nie tylko powodują otyłość, ale również podnoszą ciśnienie krwi.


POWIĄZANE

W przyszłym roku nadal będą funkcjonować państwowe programy wsparcia dla produce...

1 grudnia Bułgaria zniosła zakaz importu z Ukrainy czterech płodów rolnych (psze...

Zgodnie z przewidywaniami, paliwa na stacjach tanieją, ale dynamika obniżek w os...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę