A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Sport Bez Granic za unijne pieniądze

30 maja 2006

Już po raz drugi w Powiecie Gryfickim odbędą się Międzynarodowe Igrzyska Młodzieżowe „Sport Bez Granic“ organizowane przez Powiat Gryficki przy współpracy z gminami. Na ten cel Powiatowe Centrum Marketingu, Rozwoju Gospodarczego i Integracji Europejskiej pozyskało prawie 45 tys. złotych z Funduszu Małych Projektów Interreg III A. Pierwsi uczestnicy przyjadą 31. maja do Powiatu Gryfickiego.

- Rozwój sportu wśród młodzieży z naszego powiatu jest dla wszystkich bardzo ważny. Tak atrakcyjna impreza sportowa może zostać zrealizowana niewątpliwie dzięki zaangażowaniu ekspertów ds. Funduszy Europejskich z Powiatowego Centrum Marketingu, Rozwoju Gospodarczego i Integracji Europejskiej w Gryficach. To oni nawiązali kontakt z partnerem niemieckim, zachęcili go do udziału w zawodach jak również profesjonalnie przygotowali wniosek o dofinansowanie – mówi starosta Kazimierz Sać.

Oficjalne otwarcie imprezy jest przewidziane 1. czerwca w czwartek na stadionie miejskim w Gryficach o godz. 9. W jej trakcie odbędzie się parada młodzieży z olimpijskimi flagami i transparentami, prowadzona przez zespół Cheerleaders. Uroczyście zostanie wciągnięta flaga olimpijska na maszt i jednocześnie odśpiewany hymn europejski. Następnie mecz rozegrają samorządowcy kontra przedsiębiorcy.

1. czerwca imprezy sportowe będą się odbywały w Trzebiatowie i Rewalu. Od godz. 11 w Trzebiatowie zawodnicy będą się zmagać w unihokeju i ścigać w kajakach. W Rewalu natomiast rozegrana zostanie halowa piłka nożna i siatkówka plażowa. Wieczorem planowane jest wspólne ognisko uczestników Międzynarodowych Igrzysk Młodzieżowych „Sport Bez Granic“.

2. czerwca w piątek w Gryficach zostaną rozegrane mecze siatkówki i tenisa stołowego. Tego dnia spotkanie integracyjne przygotowują zawodnicy z Niemiec. W sobotę 3. czerwca igrzyska zostaną podsumowane na stadionie miejskim w Gryficach. Od godz. 11. nagrody będą wręczać samorządowcy z Powiatu Gryfickiego. Tego dnia planowane jest spotkanie z gwiazdą sportu polskiego. Szczegółowy program jest dostępny na stronie internetowej Powiatu Gryfickiego www.gryfice.pl

- Warto dodać, iż budżet Starostwa przeznaczony na wsparcie sportu na terenie naszego powiatu to sto tysięcy w skali roku. Pieniądze, które zdobyliśmy z Unii na tą jedną imprezę sportową stanowią blisko 50% całorocznego budżetu. Myślę, że jest to sukces – mówi Przemysław Kowalewski, dyrektor Powiatowego Centrum Marketingu, Rozwoju Gospodarczego i Integracji Europejskiej w Gryficach.


POWIĄZANE

Nowym członkiem Stowarzyszenia została firma NewCold, która jest jednym z najwię...

Do czwartku 25 maja wjechało 16 tys. ton zboża. Dane o kolejnych dniach będę mia...

Do 5 czerwca został przedłużony termin na wysłanie wniosku o zwrot nadpłaty. Wła...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę