GUS_230920_750x100_stat Claas_20.11.2020

Szał zakupów w resorcie finansów

5 stycznia 2016

Aparaty fotograficzne, telewizory, przenośne DVD. W resorcie finansów trwa szał zakupów - pisze "Newsweek". W ten nietypowy sposób ministerstwo kierowane przez Jacka Rostowskiego przygotowuje się do... przewodnictwa Polski w Unii Europejskiej.

W "Newsweeku" znajdziemy też wyjaśnienia rzecznika prasowego Ministerstwa Finansów. Wyjaśniała, jak ważne jest podczas prezydencji "komunikowanie podjętych ustaleń" oraz "reagowanie na bieżące wydarzenia". - Zadania te wymagają m.in. bieżącego dostępu do niezawodnego sprzętu audiowizualnego - powiedziała "Newsweekowi" Magdalena Kobos, rzecznik resortu.

Urzędnicy mają na uwadze nie tylko prezydencję, lecz także prezencję - pisze tygodnik. Tę ostatnią powinny poprawić jedwabne krawaty (250 sztuk za 7 tys. zł), które zostaną rozdane polskim i zagranicznym uczestnikom warsztatów i seminariów organizowanych przez służbę celną.

Resort finansów do niedawna przymierzał się też do nabycia 10 telefonów komórkowych po ok. 2 tys. zł za sztukę oraz... skórzanego nesesera. Gdy dziennikarze pytali o te plany, biuro prasowe odpowiedziało, że obydwa przetargi zostały rozpisane jedynie... w celach sondażowych i o kupnie tych rzeczy nie ma mowy.

"Owa walizka mogłaby oznaczać, że minister Jacek Rostowski zaczął się już pakować" - podsumowują dziennikarze "Newsweeka".


POWIĄZANE

W odpowiedzi na pismo Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 22.10.2020 r.,...

Główny Lekarz Weterynarii informuje o publikacji w dniu 23 listopada 2020 r. dec...

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza1  nabór wnioskó...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę