Claas_20.11.2020

Tiger pod lupą prokuratury

5 stycznia 2016
Krakowska prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące tego, czy bokser Dariusz Michalczewski wprowadził w błąd spółkę Foodcare ws. współpracy i używania nazwy Tiger. Foodcare uważa, że Michalczewski naraził ich na straty 1 mln euro.

Jak poinformowała PAP w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska, śledztwo dotyczy możliwości "doprowadzenia firmy Foodcare do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 1 mln euro, poprzez wprowadzenie jej w błąd, co do zamiaru współpracy z nią i używania znaków towarowych".

- Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie spółki Foodcare o możliwości popełnienia przestępstwa. Prokurator uznał, że konieczne jest procesowe wyjaśnienie tej sprawy i przesłuchanie obu stron - zaznaczyła Marcinkowska, potwierdzając informacje podane przez RMF FM.

Jak podkreślił w środę Dariusz Michalczewski, prokuratura podjęła czynności w sprawie, a nie przeciwko niemu. - To rutynowa procedura w żaden sposób nie potwierdza trafności stawianych mi przez Foodcare zarzutów. Tym bardziej, że nie wnoszą one do sprawy nic nowego, ponieważ tymi aspektami już od dawna zajmują się sądy - zaznaczył w opublikowanym w środę stanowisku.

Według sportowca zawiadomienie Foodcare - jest próbą zdyskredytowania go w oczach opinii publicznej. Podkreślił, że nie ma nic do ukrycia i będzie współpracował z prokuraturą.

Sprawa związana jest ze sporem obu stron dotyczącym praw do nazwy Tiger, trwającym od prawie roku.

W listopadzie 2010 r. fundacja Michalczewskiego "Równe Szanse" wypowiedziała Foodcare z podkrakowskiego Zabierzowa umowę na produkcję i dystrybucję napoju energetycznego Tiger Energy Drink. Fundacja podpisała umowę w tej sprawie z inną firmą - Maspex Wadowice. Od tego czasu przed sądami w Krakowie i Gdańsku toczą się spory o prawa do oznaczenia Tiger.

Obecnie na podstawie prawomocnych postanowień sądów apelacyjnych: w Krakowie z powództwa Dariusza Michalczewskiego i w Gdańsku z powództwa Fundacji "Równe Szanse" firma Foodcare ma zakaz produkcji, sprzedaży i reklamy na czas trwania procesu napojów zawierających oznaczenie Tiger, bez możliwości odwołania się od tej decyzji. Jako jedyna napój Tiger może produkować firma Maspex.POWIĄZANE

Realizując wniosek przyjęty na VI Posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych w dni...

5 kolejnych szkół rolniczych dołączyło od 1 stycznia br. do istniejącej sieci sz...

Zdecydowana większość nie praktykuje postanowień noworocznych. Nie upatrujemy w ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę