Green_Gas_2026_900

Tunezja: więcej oliwy z oliwek

5 stycznia 2016
Jak informuje FAMMU/FAPA, w Tunezji produkcja oliwy z oliwek w br. osiągnie około 240 tys. ton wobec 180 tys. ton w 2011 roku oraz 120 tys. ton w 2010 roku. Corocznie to północno afrykańskie państwo eksportuje 120-150 tys. ton oliwy, a tegoroczny przyrost eksportu prognozowany jest na 33 proc.
W Tunezji czas zbiorów oliwek rozpoczyna się w tym tygodniu i potrwa 3 miesiące. Potencjał gajów obejmuje 70 mln drzewek rosnących na powierzchni 1,6 mln ha. Pozwala to na egzystencję 500 tys. rodzin w 10,5 mln kraju.
W 2011 wzrost gospodarczy był tam na poziomie 1,8 proc., a w 2012 przewidywany jest na 3,5 proc. Eksport oliwy stanowi 7 proc. wartości krajowego eksportu o wartości 16 mld USD w 2011 roku.


POWIĄZANE

Opony przemysłowe mają bezpośredni wpływ na sposób pracy maszyn roboczych, ich s...

Green Gas Poland 2026! Zarejestruj już dziś!

Sadzonki truskawek Frigo zmieniły sposób planowania uprawy. Dają elastyczność, p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę