GUS_230920_750x100_stat Claas_20.11.2020

Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji

25 czerwca 2002

W piątek – 21 czerwca br. senatorowie przyjęli ustawę o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Łagodnie jednak obeszli się ze sklepami dyskontowymi. 

Pod koniec maja ustawa o nieuczciwej konkurencji została znowelizowana w ramach pakietu "Przede wszystkim przedsiębiorczość". Posłowie broniąc drobnych kupców zabronili super- i hipermarketom sprzedaży bez marży, dorzucania do zakupionego towaru tzw. bonusów w postaci towarów lub usług odmiennych, od stanowiących przedmiot sprzedaży. Sklepom dyskontowym natomiast zabroniono sprzedawania artykułów z własną marką sieci w ilości większej niż niż 20% . Poprawkę do noweli zgłosił Zbigniew Komorowski, poseł SLD i jednocześnie współwłaściciel Bakomy. Na korzyść sieci sklepów dyskontowych miało przemawiać to, że często cały sprzedawany przez nie towar jest produkowany dla sieci lub jest towarem z własną marką, a niska cena wynika z faktu nie ponoszenia kosztów reklamy z uwagi na zapewniony zbyt.

Ostatecznie Senat przyjął ustawę, skreślając zapis dotyczący sklepów dyskontowych. W myśl ustawy, obecnie nieuczciwą konkurencją będzie sprzedaż towarów lub usług w obiektach handlowych o powierzchni powyżej 400 m kw. bez marży handlowej.


POWIĄZANE

W dniu 24.11.2020 r. urząd odpowiedzialny w Tajwanie za kwestie fitosanitarne - ...

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu zaprasza 10 grudnia o godz...

CLAAS Polska informuje, że z dniem 31 grudnia 2020 r. kończy współpracę z firmą ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę