Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

W Unii Europejskiej zabrakło cukru dla najbiedniejszych.

27 kwietnia 2011
Ubodzy i bezdomni w świątecznych paczkach nie dostali na Wielkanoc cukru i dżemów. Wszystko przez to, że na europejskim rynku nie ma nadwyżek cukru - wyjaśnia "Gazeta Wyborcza".

Żywność rozdawana jest w ramach europejskiego programu pomocy najuboższym mieszkańcom Unii Europejskiej (PEAD). Największymi odbiorcami są Włochy i Polska. W tym roku w koszyku dla ubogich znajdzie się 21 produktów, m.in. makarony, mąka, kasze i mleko. W przeciwieństwie do minionych lat nie będzie natomiast dżemów i cukru, choć po ostatnich podwyżkach biednych jeszcze mniej stać na te towary.

- To przykra wiadomość, szczególnie przed świętami. Tym bardziej, że ostatnio mamy mniej darowizn od sponsorów - przyznaje Wojciech Bylicki, prezes Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie, które prowadzi jadłodajnię dla bezdomnych. Żaden z krajów nie odwołał się od tej decyzji Komisji Europejskiej. Szacuje się, że tylko w Polsce z pomocy kierowanej w ramach programu PEAD korzysta około 3,5 mln osób, a w całej Unii - 500 mln.POWIĄZANE

Kupowanie żywności ekologicznej deklaruje aż 81,9 proc. respondentów. Mimo to, t...

SW Research przeprowadził sondaż dla „Rzeczpospolitej w którym większość Polaków...

Tylko do 3 października o wsparcie mogą się ubiegać organizacje i grupy producen...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę